Uber, taksilere rakip olabilecek en ekonomik modeli uberGO'yu Türkiye'de başlattı

Uber, taksilere rakip olabilecek en ekonomik modeli uberGO'yu Türkiye'de başlattı

Uber, bugün uberGO ismini verdiği yeni hizmetini Türkiye’nin en büyük taşımacılık şirketlerinden Turex ile işbirliği yaparak başlattı. Daha öncesinde uberXL ve uberBlack ile kullanıcılara hizmet veren şirket, son olarak taksilerle anlaşarak Uber'e dahil olmalarını sağlamıştı.

uberGO ise sunduğu fiyat politikası ile direkt olarak taksilere rakip olduğunu söyleyebiliriz. Uber uygulaması üzerinden uberGO aracı çağırdığınız zaman Toyota Corolla, Renault Fluence ve aynı klasmandaki benzer sedan bir araç yine şoförüyle birlikte geliyor.

Ancak uberXL ve uberBlack'ten farklı olarak uberGO'nun açılış ücreti yalnızca 3TL. Bunun yanında kilometre başına 1,35 TL ve dakika başına 0,3 TL olarak ücretlendiriliyor. Mevcut olarak İstanbul'da taksilerin 3,25 TL'den açıldığını ve KM başına 2 TL olarak ücretlendirme yaptığını göz önünde bulundurduğumuzda uberGO, İstanbul'da taksilerden daha hesaplı ve konforlu bir hizmet sunmuş oluyor.

uberblack uberxl ubergo istanbul turkiye

Taksi ve uberGO'yu fiyatlandırma olarak karşılaştırdığımızda; 21,3 KM uzunluğundaki bir yolculuk için taksi ücreti yaklaşık olarak 45,80 TL tutuyor. Aynı güzergahı uberGO ile hesapladığımzıda ise ücretin 34-44 TL arasında verildiğini gördük. Yaklaşık olarak yapılan bu hesaplamalar sonrasında uberGO'nun taksiden daha ekonomik olduğunu söylemek mümkün. Bugünden itibaren Uber'in mobil uygulaması üzerinden hem Avrupa hem de Anadolu yakası için uberGO hizmetinin kullanılabildiğini de belirtelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.