Uber, Türkiye'de kullanıma açıldı ilk müşterisi milli basketbolcu Sinan Güler!

Uber, Türkiye'de kullanıma açıldı ilk müşterisi milli basketbolcu Sinan Güler!

Mart ayında Uber'in İstanbul'a gelişinin çok yakın olduğunu sizlerle paylaşmıştık. Dünya genelinde 35 ülkede hizmet vermekte olan ve kullanıcıları için mobil uygulama üzerinden taksi ve şoförlü lüks araç çağırma servisi sunan Uber Türkiye'ye resmi adımını bugün attı. Kullanıcılarına gönderdiği e-posta ile kullanıma açıldığını duyuran Uber, ilk olarak UberBLACK servisini kullanıma açmış.

Uber milli basbetbolcu Sinan Güler ile dijital pazarlama yöneticisi Sinemis Candemir İstanbul'da UberBLACK servisiyle ilk yolculuğu yapmış. Taksi çağırmadan ziyade lüks araç servisi UberBLACK odağında tanıtıma başlangıç veren Uber, milli basketbolcuyu özel sürücülü Mercedes S Class araçla bulunduğu konumdan istediği yere götürdü.

uber

Seyahatlerin ücretlendirmesiyle ilgili bilgi paylaşılmazken, UBER'in İstanbul'da kaç araçla hizmet verdiği de belli değil. Uber açılışa özel olarak ilk yolcuğa özel bir kampanya tanımlamayı da ihmal etmemiş. Kupon Kodu bölümüne MERHABA yazarak 50 TL'ye kadar iki yolculuk yapılabiliyor. Bu arada Temmuz ayında Uber'in farklı kampanyalarının da geleceğini paylaşılan bilgiler arasında yer alıyor.

İstanbul'da olduğumuz için çok heyecanlı olduğunu belirten Uber'in sayfasına buradan, iOS uygulamasına buradan, Android uygulamasınaysa buradan ulaşabilirsiniz.

Güncelleme: Uber uygulamasına az önce giriş yaparak araç çağırmak istedik ama müsait bir araç bulamadığımızı belirtelim. Uber'in Black servisinin ücretleriyse açılış 11,20 TL olarak belirlenmiş, kilometrede 3,09 TL yazarken beklemede dakikada 0,43 TL ücretlendirmesi var. Minimum seyahat ücretiyse 20 TL olarak belirlenmiş.

Güncelleme 2: Duyumlarımıza göre bugün 10 şoförle Türkiye'de hizmet vermeye başlayan Uber'in 100 araca ulaşmayı hedeflediği belirtilirken, ilerleyen günlerde şoför ve araç sayısının artacağı paylaşılıyor. Uber'in Taksi hizmetineyse Ağustos'ta başlaması bekleniyor. Yaptığımız araştırmaya göre Uber araçları Mercedes Benz Türkiye'den direkt olarak kiralanmış. Yurtdışı operasyonlarında da başta bu şekilde giriş yapan Uber, ilerleyen dönemlerde sürücülerin kendi araçları ile sisteme katılmasına izin vermişti. Türkiye'de de benzer bir model uygulanacağını tahmin ediyoruz.

Uber'in mobil uygulamasına dair ekran görüntülerini aşağıda bulabilirsiniz;

uber mobil

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.