Vidobu, Mynet'e geçtikten sonra profesyonel eğitim içerikleriyle büyümesini katladı
Girişim

Vidobu, Mynet'e geçtikten sonra profesyonel eğitim içerikleriyle büyümesini katladı

Vidobu cevrimici ders online egitim

2010 yılında çevrimiçi eğitim işine tasarım odaklı derslerle adım atan ve 3 yıl sonra Mynet tarafından satın alınan Vidobu.com, kısa süre önce tasarım değişikliğine gitti. Biz de bu yeniliğe paralel olarak, Mynet'e geçtikte sonra ne gibi değişimler olduğunu özetleyen bir takım bilgiler aldık.

Mynet'te Vidobu'nun yönetiminden sorumlu ürün yöneticisi olan Hakan Çamoğlu'ndan aldığımız bilgilere göre Mynet anlaşması özellikle içerik üretiminin hızlanmasını sağlamış. Vidobu'nun kurucularından olan Çamoğlu, Mynet ile anlaştıklarında 4 bin civarında olan eğitim videolarının, bu ay itibariyle 7 bini aştığını ve her ay en az 10 yeni eğitim setinin Vidobu'ya eklendiğini paylaştı.

Kariyer modülü ile yetenek edinme sürecini planlayacak

Daha şık ve kullanıcı dostu olan yeni tasarımla beraber yönetim panelinde de bazı küçük değişiklikler yapılmış. Bir yetenek edinmek isteyen kullanıcılara sistem otomatik olarak kariyer planı yapacak 'kariyer planı modülü'nün de  bu çeyrek içinde devreye alınması planlanıyor.

Özellikle son 1 yıl içinde profesyonel gelişim kategorisine odaklanan Vidobu, iş modeli tarafında kurumsal satışlara ağırlık verdmeye de başlamış. Aldığımız bilgiye göre Koç Holding, İpragaz, TBWA, İç İşleri Bakanlığı, Türkiye Barolar Birliği gibi bir çok firma aktif bir şekilde çalışanlarına Vidobu eğitimlerini uygulamaya başlamış.

Kısacası Vidobu satın almadan sonra geçen süreçte, sadece 'bilişim eğitimleri' sunan bir platform olmaktan çıkıp, profesyonel yaşamda ihtiyaç duyulan tüm eğitimleri sunan ve daha çok kişiye ulaşan bir platform haline gelmiş. Hem Mynet için hem de çevrimiçi eğitim sektörü için daha faydalı bir seviyeye çıkmış.

Yeni tasarımla birlikte 3 aylık üyelik paketini de çıkaran Vidobu'nun sunduğu hizmetleri ve fiyatlarını aşağıda görebilirsiniz. Yorum ve tavsiyelerinizi de bizimle paylaşabilirsiniz. Vidobu cevrimici ders online egitim

Yorumlar (13)
 1. Ahmet Ahmet

  Kusura bakmasınlar fakat özellikle Web Programlama kategorisinde vasatlar, gerçek manada vasatlar hemde, kesinlikle hiçbir faydası olmayan bilgilerle dolu setler var hayal kırıklığına ugradım, eskiden böyle değildi.

 2. Benim muzdarip olduğum konu eğitimleri alıyorsunuz karşınızda bir kişi göremiyorsunuz bir soru sormak istiyor insan açıkcası bütün mecraları denedim eğitimini izlediğim kişiye ulaşmak için ama bir geri dönüş alamadım bu yüzden benim gözümde sıfır.

 3. Ahmet Ahmet

  hikaye bura ya yabancı kaynakları tercih edin lynda falan onlar öğretir asıl iş dünyasını

 4. Tesettür Elbise Tesettür Elbise

  Başarılar diliyorum

 5. Tesettür Elbise Tesettür Elbise

  Videbu mynete geçtikten sonra sadece tasarım olarak değil, içerik olarakta çok zenginleşti. Kaliteli türkçe derslerde 1 numaralar. Teşekkürler Videbu.

 6. Metin Metin

  Erhan Meydan ve Halid Özgür'den yeni eğitim videoları görmeyi çok isterim. Sanırım artık video çekmiyorlar ama anlatımları çok iyi iki hocaydı

 7. Nagihan Nagihan

  Çevrim içi eğitim sektörü, bu tabire iyice alışsak iyi olacak..

 8. Mehmet Mehmet

  Özellikle Arman karanin eğitimleri çok kötü, anlattığı konular gerçekten önemli konular ama ezbere yaptığı çok belli sadece eğitim seti çıkarmış olmak için yapıyor gibi hiçbir şey anlaşılmıyor. Diğer yönden eğitimleri artti ama iş dünyası eğitimleri uzman.tv düzeyinde, çok başarıli gerçekten öğreten eğitmenleri göz ardi edemeyiz tabi

 9. Murat Murat

  Erhan Meydan ve Halid Özgür bu ekibin en iyi 3 kişisindendi. Onların Vidobu'dan ayrrılması büyük kayıp.

 10. Ömer Ömer

  İlk kurulduğu yıldan beri takip etmekteyim. Kendi kendilerine daha iyiler di daha kaliteli çıkıyordu eğitim setleri şuan sadece para kazanmak amacına dönüşmüş ve eğitimlerin kalitesi düşmüş.

 11. şukadar eleştiri aldılar bir defada çıkıp sorunlarınızı çözelim demediler ucuz sonunun biran önce gelmesini istiyorum

 12. aa semantic ui değil mi o.

 13. Tesettür Abiye Modelleri Tesettür Abiye Modelleri

  sürekli takip ediyorum çok doğru yerinde bir karar iyi olmuş.