Vidobu, Mynet'e geçtikten sonra profesyonel eğitim içerikleriyle büyümesini katladı

Vidobu, Mynet'e geçtikten sonra profesyonel eğitim içerikleriyle büyümesini katladı

Vidobu cevrimici ders online egitim

2010 yılında çevrimiçi eğitim işine tasarım odaklı derslerle adım atan ve 3 yıl sonra Mynet tarafından satın alınan Vidobu.com, kısa süre önce tasarım değişikliğine gitti. Biz de bu yeniliğe paralel olarak, Mynet'e geçtikte sonra ne gibi değişimler olduğunu özetleyen bir takım bilgiler aldık.

Mynet'te Vidobu'nun yönetiminden sorumlu ürün yöneticisi olan Hakan Çamoğlu'ndan aldığımız bilgilere göre Mynet anlaşması özellikle içerik üretiminin hızlanmasını sağlamış. Vidobu'nun kurucularından olan Çamoğlu, Mynet ile anlaştıklarında 4 bin civarında olan eğitim videolarının, bu ay itibariyle 7 bini aştığını ve her ay en az 10 yeni eğitim setinin Vidobu'ya eklendiğini paylaştı.

Kariyer modülü ile yetenek edinme sürecini planlayacak

Daha şık ve kullanıcı dostu olan yeni tasarımla beraber yönetim panelinde de bazı küçük değişiklikler yapılmış. Bir yetenek edinmek isteyen kullanıcılara sistem otomatik olarak kariyer planı yapacak 'kariyer planı modülü'nün de  bu çeyrek içinde devreye alınması planlanıyor.

Özellikle son 1 yıl içinde profesyonel gelişim kategorisine odaklanan Vidobu, iş modeli tarafında kurumsal satışlara ağırlık verdmeye de başlamış. Aldığımız bilgiye göre Koç Holding, İpragaz, TBWA, İç İşleri Bakanlığı, Türkiye Barolar Birliği gibi bir çok firma aktif bir şekilde çalışanlarına Vidobu eğitimlerini uygulamaya başlamış.

Kısacası Vidobu satın almadan sonra geçen süreçte, sadece 'bilişim eğitimleri' sunan bir platform olmaktan çıkıp, profesyonel yaşamda ihtiyaç duyulan tüm eğitimleri sunan ve daha çok kişiye ulaşan bir platform haline gelmiş. Hem Mynet için hem de çevrimiçi eğitim sektörü için daha faydalı bir seviyeye çıkmış.

Yeni tasarımla birlikte 3 aylık üyelik paketini de çıkaran Vidobu'nun sunduğu hizmetleri ve fiyatlarını aşağıda görebilirsiniz. Yorum ve tavsiyelerinizi de bizimle paylaşabilirsiniz. Vidobu cevrimici ders online egitim

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.