Yalnızca deneyim kazanmak için geliştirilen Dairede Kal! oyunu, 600 bin kullanıcıya ulaştı

Yalnızca deneyim kazanmak için geliştirilen Dairede Kal! oyunu, 600 bin kullanıcıya ulaştı

Milyar dolarlık hacimlere ulaşan mobil oyun sektörü aslından içerisinde hala birçok bilinmezi barındırıyor. Bilinmezden kastettiğimiz ise çok iyi hazırlanmış, kurgulanmış ve sunulmuş bazı oyunların beklenen ilgiyi görmemesi bunun yanında çok basitçe hazırlanmış ve yalnızca birkaç dinamikten oluşan oyunların milyonlara oyuncuya sadece günler içerisinde ulaşabilmesi.

Yukarıda söylediğimiz ikinci kategorideki oyunların son örneği ise Dairede Kal!. Yerli girişimci Fırat Özer tarafından yayınlanan oyun, yaklaşık 1 ay içerisinde 600 bin kullanıcı tarafından Google Play üzerinden indirilmiş. Oyun ise her yönüyle oldukça sade ve basit.

Daire'nin içerisinden çıkmaya çalışan topun dairenin içerisinde kalmasını sağlıyorsunuz ve bunun için yaptığınız her vuruştan puan kazanıyorsunuz.

dairede-kal

Google Play içerisinde “Ücretsiz ve Popüler Uygulamalar” listesinde Candy Crush'ı geçerek ikinci sıraya kadar yükselen oyun oldukça ilgi çekmiş. Fırat Özer ise İşletme bölümü son sınıf öğrencisi. Merak ederek üzerine eğildiği mobil uygulamalar ve oyunlar sürecinde bu orijinalinden düzenleyerek düzenleyerek yayınlamış, daha önce herhangi bir tecrübesinin olmadığınıda bizlere belirtti. Bu açıdan baktığımızda Özer'in yakaladığı bu başarı ilgi ve odaklanma ile genç girişimcilerin neleri başarabileceğini bizlere gösteriyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.