x

Türkiye’den çıkan Bundle popüler haber uygulamalarına kafa tutuyor

bundle haber news uygulamalasiTürkiye’de Dwarf Planet tarafından hayata geçirilen Bundle (Android, iOS) adlı mobil haber uygulaması, aylık 1 milyon ekran görüntülenme sayısını geçtiği ve Android uygulamasını yayınladığını açıkladı.

Flipboard, Smart News, Pulse gibi popüler haber derleme uygulamaları arasında yer almak isteyen Bundle’ın arkasında sıkı bir ekip çalışması var.

Bundle, 28 ülkeden toplanan kaynak önerilerini 30’dan fazla kategoride derleyip konum bazlı sunuyor. Dünyadan ve Türkiye’den önemli gelişmeleri canlı yayın formatında uygulamaya ekliyor ve son dakika gelişmeleri için bildirim gönderiyor.

bundle haber uygulamasi

Türkiye için 6 kişilik bir ekip çalışıyor

Bundle’ın Türkiye haberleri için bu konuya odaklı 6 kişilik bir ekip çalışıyor. Dwarf Planet‘in kurucusu Ercan Varol‘dan aldığımız bilgiye göre Türkiye haberleri 30’dan farklı kategoriden ve 800’den fazla mecra üzerinden derleniyor. Bundle’da editör seçimli haberleri öne çıkarılarak bir nevi oto-filtreleme de yapılıyor. Zira uygulamadaki haberlere kullanıcılar da katkıda bulunabiliyor.

Bundle’ı kullananların yüzde 82’sinin Türkiye’den, yüzde 11’in de Amerika’dan olduğunu paylaşan Bundle ekibi, aylık aktif kullanıcı oranının yüzde 61’e ulaştığını ve uygulama içerisinde geçirilen ortalama sürenin 6.5 dakikayı aştığını ekliyor.

bundle haber uygulamasi

Bundle, 6 farklı dilde kullanılabiliyor ve Türkiye dışında Almanya, Fransa, ABD, İngiltere ve Japonya için haberleri filtreleyebiliyorsunuz. Haber gösterimleri için 3 farklı tarzdan birini seçme hakkı size bırakıyor. Bundle’a haber gönderebileceğiniz gibi  beğendiğiniz haberleri uygulama içinde kaydetmeniz de mümkün.

Ercan Varol, Türkiye’de imzaladıkları (ama henüz paylaşmadığı) partnerlik anlaşmalarıyla başka bir haber okuma uygulamasında bulamayacakları içerikleri sunmayı amaçladıklarını söylüyor.

Google Play’e girmesiyle daha geniş kitlelere ulaşacağı kesin olan Bundle’ın arayüzünü ve fotoğraflara ayrılan bölümünü sevdiğimi söyleyebilirim. Bazı haberler oldukça kısa olsa da uygulama içi tarayıcı sayesinde uygulamadan çıkmadan haberin tamamına erişebilmek mümkün.

Eğer Bundle’ı indirmediyseniz App Store’dan veya Google Play’den uygulamaya göz atmanızı tavsiye ederim. İçerik kalitesi korunabilir, yayıncılarla iyi ilişkiler kurulabilir ve sosyal tarafını geliştirebilirse Bundle’ın gerçekten dünya çapında bir haber uygulaması olduğunu görebiliriz.

Yorumlar (9)

 1. Türkiyeden böyle dunya standartlarında iş çıkması bizleri sevindiriyor. Go Bundle go

  Cevapla
 2. Umut Yilmaz |

  Bundle’ı indirip kullanmaya başladım, gerçekten çok başarılı bir haber uygulaması, arayüz, kaynaklar, fotoğraf kategorisi ve farklı ülkelere de göz atabilme özelliklerinin çok beğendim. Artık gazete sitelerini açmak ile cebelleşme bitti 🙂

  Cevapla
 3. Tebrik ederim. Gurur duydum…

  Cevapla
 4. Remzi Dogan Tavsan |

  Ve beklenen Turk markasi…
  Cok dogru bir tercih insallah cok basarili olur

  Cevapla
 5. Başka hiçbir uygulama gerek kalmadan tüm kaynaklara buradan ulaşılabiliyor muazzam bir uygulama. tebrikler.

  Cevapla
 6. haberleri tarafcı olarak vermese daha iyiydi maalesef bizimde problemimiz bu sanırım

  Cevapla
 7. Harika bir uygulama sade,kullanışlı,basit,yeterli.

  Cevapla
 8. Bundle uygulaması ile http://www.hayaleturk.com haberlerine ulaşabilirsiniz.

  Cevapla
 9. Bundle haber uygulaması yerli bir girişim olarak çok başarılı. Mimarihaber.net içeriklerini sanat kategorisi altından takip edebilirsiniz 🙂

  Cevapla

Bir Cevap Yazın