Bulut tabanlı fatura yönetim uygulaması Paraşüt, Revo Capital'dan ikinci yatırımını aldı

Bulut tabanlı fatura yönetim uygulaması Paraşüt, Revo Capital'dan ikinci yatırımını aldı

parasut Bulut tabanlı fatura yonetimi2013 yılından bu yana bulut tabanlı fatura ve finans yönetim hizmetleri sunan Parasut.com, ikinci tur yatırım anlaşmasına imza attı. Yeni yatırımda yine Revo Capital'in adı geçiyor.

Bulut tabanlı finans yönetim uygulaması Paraşüt, bildiğiniz gibi ilk yatırımını Revo Capital'den almıştı. Bu yatırımın ardından ABD merkezli Ribbit Capital da Paraşüt'ün yatırımcıları arasına girmişti.

Revo Capital ikinci turda 1.5 milyon TL tutarında bir yatırım yapmış ve aldığımız duyumlara göre Ribbit Capital da bu yatırımı takip eden bir yatırım yapacak. Paraşüt girişimcileri bu yatırım sonrasında da çoğunluk hissesini elinde tutmaya devam edecek.

Hedefte 50 bin KOBİ var

Paraşüt, fatura oluşturma ve yazdırma gibi özelliklerine Kasım 2014'te kredi kartıyla çevrimiçi tahsilat özelliğini de eklemişti. Ödeme takibi için otomatik hatırlatma, maaş yönetimi ve raporlama gibi pek çok özelliği barındıran platform yakında KOBİ’lere e-fatura hizmeti sunmaya ve 2015 yılı içinde banka entegrasyon çalışmalarının ardından 50 bin KOBİ’ye ulaşmayı hedefliyor.

Aldığımız güncel rakamlara göre Paraşüt, bugüne kadar 7000'i aşkın firma tarafından kullanılmış ve son bir ayda, alanında uzman 5 kişiyi ekibine katarak, 14 kişilik bir takım haline gelmiş.

Paraşüt'ün Türkiye'den çıkan en başarılı SaaS girişimlerinden biri olduğunu söylersek sanırım yanlış olmaz. Zira finansal prosedürlerin ciddi önem taşıdığı bir alanda başarıyı yakalamış gözüküyor ve SaaS girişimlerinin gizli potansiyeli hakkında ipuçları veriyor.

Parasut.com'un, Sean Yu, Andaç Türkmen ve Fahri Özkaramanlı tarafından hayata geçirildiğini ve Edefter adıyla pazara giriş yaptığını da hatırlatalım.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.