Bulut tabanlı fatura yönetim uygulaması Paraşüt, Revo Capital'dan ikinci yatırımını aldı
Yatırım

Bulut tabanlı fatura yönetim uygulaması Paraşüt, Revo Capital'dan ikinci yatırımını aldı

parasut Bulut tabanlı fatura yonetimi2013 yılından bu yana bulut tabanlı fatura ve finans yönetim hizmetleri sunan Parasut.com, ikinci tur yatırım anlaşmasına imza attı. Yeni yatırımda yine Revo Capital'in adı geçiyor.

Bulut tabanlı finans yönetim uygulaması Paraşüt, bildiğiniz gibi ilk yatırımını Revo Capital'den almıştı. Bu yatırımın ardından ABD merkezli Ribbit Capital da Paraşüt'ün yatırımcıları arasına girmişti.

Revo Capital ikinci turda 1.5 milyon TL tutarında bir yatırım yapmış ve aldığımız duyumlara göre Ribbit Capital da bu yatırımı takip eden bir yatırım yapacak. Paraşüt girişimcileri bu yatırım sonrasında da çoğunluk hissesini elinde tutmaya devam edecek.

Hedefte 50 bin KOBİ var

Paraşüt, fatura oluşturma ve yazdırma gibi özelliklerine Kasım 2014'te kredi kartıyla çevrimiçi tahsilat özelliğini de eklemişti. Ödeme takibi için otomatik hatırlatma, maaş yönetimi ve raporlama gibi pek çok özelliği barındıran platform yakında KOBİ’lere e-fatura hizmeti sunmaya ve 2015 yılı içinde banka entegrasyon çalışmalarının ardından 50 bin KOBİ’ye ulaşmayı hedefliyor.

Aldığımız güncel rakamlara göre Paraşüt, bugüne kadar 7000'i aşkın firma tarafından kullanılmış ve son bir ayda, alanında uzman 5 kişiyi ekibine katarak, 14 kişilik bir takım haline gelmiş.

Paraşüt'ün Türkiye'den çıkan en başarılı SaaS girişimlerinden biri olduğunu söylersek sanırım yanlış olmaz. Zira finansal prosedürlerin ciddi önem taşıdığı bir alanda başarıyı yakalamış gözüküyor ve SaaS girişimlerinin gizli potansiyeli hakkında ipuçları veriyor.

Parasut.com'un, Sean Yu, Andaç Türkmen ve Fahri Özkaramanlı tarafından hayata geçirildiğini ve Edefter adıyla pazara giriş yaptığını da hatırlatalım.

Yorumlar (3)
  1. Ahmet Yılmaz Ahmet Yılmaz

    Tebrikler...

  2. Ertuğrul Ertuğrul

    ben aktif olarak kullanıcısıyım, android mobil uygulaması berbat ama web tarafı devamlı gelişiyor. Biraz daha gelişirse tadından yenmez..

  3. revo capital başka başka yatırım şirketine benzemiyor. adamların yaptığı her yatırım gol oldu. doğru sektörleri, doğru girişimcileri ve doğru girişimleri seçmede başarılılar galiba. diğer yatırım şirketleri takım elbise giyip, ağzı laf yapan, bir iki ingilizce kelime konuşup, california uçak bileti gösreten herkese kanıyorlar. revo capital çok doğru yatırımlar yapıyor. tebrikler. bu arada parasut kullanıyorum. ölümcül derecede önemli bir araç. fatura kesme derdini bitirmiyor ama yönetilebilir hale getiriyor. parasutten sonra gördüm ki, bu yerli muhasebe yazılımı yapan şirketler yıllarca insanları korkutmuşlar, kandırmışlar, çaresizliğe alıştırmışlar.