150 bin aktif kullanıcıya ulaşan FitWell premium özellikleri uygulama içinden satmaya başladı

150 bin aktif kullanıcıya ulaşan FitWell premium özellikleri uygulama içinden satmaya başladı

Geçtiğimiz Ekim ayında iOS uygulamasını yayınladığı ilk 15 günde, 40 binin üzerinde indirilme sayısına ulaştığını duyuran FitWell, Android versiyonunu Kasım sonunda yayınladı. Uygulamanın Android'e gelişiyle toplam indirilme sayısı 185 bini geçmiş, toplam aktif kullanıcı sayısı da 150 bine ulaşmış.

Barış Özaydınlı ve Sinan Uycan'ın ortak girişimi FitWell'i hızla büyütmeye devam etmesi ikinci tohum yatırımı için hazırlıklarını da beraberinde getiriyor. FitWell kurucusu ve CEO’su Barış Özaydınlı’dan aldığımız bilgiye göre FitWell'in yeni yatırım sürecini 2015'in ilk aylarında tamamlaması planlanıyor.

fitwell premium

Ücretsiz olarak sunulan ve bugüne kadar yalnızca Turkcell kullanıcılarına sunulan premium üyeliklerden gelir yaratan FitWell, son güncellemesiyle bu konuda önemli bir değişikliğe gitti. Kullanıcılarının bugüne kadar ancak premium üyelikle alabildiği, örneğin kişiye özel beslenme ve egzersiz programı gibi özellikleri uygulama içi satın almalarla erişilebilir hale getiren FitWell böylelikle premium üyelikleri operatörden bağımsız olarak tüm kullanıcılara açmış oldu.

FitWell böylelikle genişleyen kullanıcı tabanından daha hızlı bir şekilde gelir yaratmasını sağlayabilecek bir geliştirme yapmış oldu. Bunun için premium üyeliğini sınırlı bir süre ücretsiz olarak sunmaya da başlayan FitWell, Turkcell ile yapılan işbirliği ile bu süreyi bir ay olarak belirlemiş. FitWell'in bu işbirliği kapsamında farklı teklifleri de ilerleyen zamanda kullanıcılara sunması planlanıyor.

Uygulama içi satın almalarla birlikte, son güncellemesiyle birçok yeniliği de ekleyen FitWell'de haftalık performans raporları, yüksek yoğunluklu interval antremanları ve kayak severler için kışa özel programlar da kullanıcılara sunuluyor.

Sağlık ve fitness uygulamaları konusunda küresel bir hedefle yola çıkan FitWell, İngilizce versiyonunu tamamlayarak, uluslararası pazara açılma planını da takvimlendirmiş. Barış Özaydınlı, bunun için hedeflenen tarihin 2015 ilk çeyrek sonu olduğunu söylüyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.