FitWell üyeleri 15 günde dünyanın çevresini 14 kez dolaştı

FitWell üyeleri 15 günde dünyanın çevresini 14 kez dolaştı

Türkiye'de bugüne kadar geliştirilen en iyi sağlık ve fitness uygulamalarından biri olan FitWell'in App Store'da kullanıcılarıyla buluşmasının üzerinden yaklaşık 15 gün geçti. Bu sürede FitWell'in adım sayarının saydığı adımlarla dünyanın çevresi yaklaşık 14 kez dolaşıldı. Kullanıcıların FitWell'de kayıtlara geçen su tüketimleri üç olimpik yüzme havuzu (7,8 milyon litre) büyüklüğüne ulaştı. Uygulamanın 21 Ekim itibariyle indirilme sayısı 41 bin 100'dü.

App Store'daki ilk 15 gününe özel verileri paylaşan FitWell, geçen kısa süre içinde Türkiye'nin bir numaralı sağlık ve fitness uygulaması haline geldi. Webrazzi'de yayınlandığı gün, 1,500 yeni üye kazanan uygulama, App Store'daki beşinci gününde Türkiye'deki sağlık ve fitness uygulamaları arasında birinci sıraya yükseldi. FitWell'in bugünkü toplam üye sayısı ise 30 bine yaklaşıyor. Şirket, bunun içindeki premium üye oranını açıklamıyor.

05-03

Büyük ilgi gören uygulama aynı zamanda kullanıcıların ilgisini de çekmeyi başarmış. Uygulamanın yapışkanlık (stickiness) yani aktif kullanıcılarının her gün uygulamaya başvurma oranı ise yaklaşık yüzde 41. Aktif kullanıcılar uygulamayı günde 2 kez ziyaret ediyor ve yaklaşık 7 dakika zaman geçiriyor. Kullanımda yüzde 54’le İstanbul ilk sırada, onu sırasıyla yüzde 14’le Ankara, yüzde 9’la İzmir, yüzde 3’le Bursa , yüzde 3’le Antalya ve yüzde 2’yle Adana takip ediyor.

fitwell

FitWell'in kullanıcıları bugüne kadar 9 bin 232 egzersiz tamamlarken, en çok egzersizi haliyle iş çıkışında 19:00 ve 24:00 saatleri arasından yapmışlar. Tamamlanan egzersizler, atılan adım ve loglanan aktivitelerle toplam 13 milyon kalori yaktılar, bu 52,368 hamburger veya 42,232 dönerli sandviç'in kalorisine eşit.  Kullanıcıların yedikleri besinlerden logladıkları toplam kalori ise 27 milyon. 

01-03

Kadın (yüzde 50) ve erkek(yüzde 50) kullanıcı oranında dengeli bir dağılıma sahip olan FitWell, üyelerini kişisel olarak değerlendiriyor ve bu süreçte  kullanıcılarına en çok tavsiye ettiği hedefler yüzde 47 ile Zayıfla Yağ Yak ve yüzde 31’le Forma Gir Şekillen, bunları yüzde 13 ile Kuvvetlen hedefi takip ediyor.

Kurucuları Barış Özaydınlı ve Sinan Uycan'dan aldığımız bilgiye göre, kullanıcılarını oldukça yakından takip eden FitWell'in bu verilerle ilgili önceliği "bu verilerden anlamlı yorumlar yaparak kullanıcılarına daha derin bir koçluk hizmeti verebilmek. Verileri aksiyon alabilecekleri anlamlı hale getirmek ve kolay uygulayabilecekleri bir plan sunabilmek." Bununla birlikte, orta vadede sağlık konusunda hizmet veren diğer firmalarla iş birliği yapmak da yine FitWell'in planları arasında. Küresel bir hedefle geliştirilen uygulamanın yurt dışına açılması için de çalışmalar devam ediyor.

Kullanıcı verilerinizin gizliliği konusunda endişeliyseniz, FitWell, kişisel  sağlık bilgilerinizi başka şirketlerle paylaşmıyor veya satmıyor.

Şu anda App Store'dan erişilebilen FitWell'i incelemek isterseniz buradan indirebilirsiniz. Uygulamanın Android versiyonunun ise Kasım ayı sonuna kadar yayınlanması planlanıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.