FitWell, aradığınız sağlık ve fitness uygulaması olabilir

FitWell, aradığınız sağlık ve fitness uygulaması olabilir

FitWell  Türkiye'de bugüne kadar denenen en gelişmiş sağlık ve fitness uygulaması olabilir. "Herkesin hayatını kolaylaştıracak bir cep koçu geliştirme" fikriyle hazırlanan FitWell, Brand It ve Pryd’ın Kurucusu Barış Özaydınlı ve Limango’nun eski Genel Müdür Yardımcısı Sinan Uycan’ın ortak girişimi. iOS 8 ile birlkte gelen Health programıyla uyumlu olan FitWell yalnızca Türkiye'de değil, dünyada da benzer uygulamalar içerisinde en iyi örneklerden biri olma iddiasıyla geliştirilmiş. Bu nedenle uygulamanın hedef kitlesi öncelikle Türkiye olsa da, Türkiye ile sınırlı değil.

fitwell 1

FitWell, halihazırda fitness uygulamaları kullananların yadırgamayacağı temel prensipler üzerine kurgulanmış. Uygulama kabaca, beden ve alışkanlık analizi, hedef belirleme ve takip olmak üzere üçe ayırabileceğimiz bu aşamaları oldukça detaylı bir biçimde ele almasıyla benzerlerinden ayrılıyor. Örneğin, FitWell size günde kaç saat uyuduğunuz gibi ortak soruların yanında, son dönemde yaptırdığınız kan tahlilinden edindiğiniz kolesterol ölçümünüz gibi değerleri girebileceğiniz bir test de sunuyor. Kişiselleştirilme iddiasını bir adım ileri taşıyan Fitwell, ilerlemenizi her gün takip ediyor. Sizinle beraber programınızın zorluk seviyesini değişirtiriyor ve içeriği sürekli geliştiriyor.

fitwell 2

iOS 8 ile birlikte gelen Health programıyla uyumlu olması ise FitWell'in bir diğer göze çarpan özelliği. E-posta ya da Facebook hesabınızla giriş yaptığınız uygulama,-ben uygulamayı denerken Facebook ile giriş özelliğinde bazı aksaklıklar yaşadığım için e-posta'yı tercih ettim- izin verdiğiniz takdirde aktif kalorileriniz ve diyet kalorileriniz gibi verileri iPhone'ununuzdaki Health programıyla paylaşıyor. Farklı sağlık ve fitness uygulamalarının ve giyilebilir cihazların oluşturduğu bilgiler kişisel hedefe uygun olarak FitWell üzerinden takip edilebiliyor. Yine izin verdiğiniz takdirde uygulama sizin hareketlerinizi de (Motion Activity) takip ediyor.

fitwell ekip

A Milli Futbol Takımı Performans Antrenörü ve FitWell Koçu Murat Can Üner, tanınmış Fitness koçları Murat Bür ve Burcu Kuş , Milli Basketbolcu Doğuş Balbay ve Hırvat Milli Basketbolcu Antonija Misura gibi isimleri kadrosunda bulunduran FitWell'in fitness koçları, kullanıcılarına uygulama içinden izlenebilen HD videolarla ulaşıyor. 300’ün üzerinde hareket, sınırsız egzersiz kombinasyonu ve sürekli yenilenen tematik programlarla geldiği belirtilen FitWell her seviyeye hitap ediyor. HD kalitesindeki egzersiz videoları Apple TV aracılığı ile televizyondan ve diğer büyük ekranlardan izlenebiliyor. FitWell egzersizleri için herhangi bir ekipmana veya spor salonuna ihtiyaç duyulmuyor. Ancak kullandığınız aletlere göre egzersizlerinizi kişiselleştirebiliyorsunuz.

02-03

Valuta Capital Partners’ın Kurucusu ve son dönemde MUBI, Joyfoodz gibi girişimlerin yatırım turlarında yer alan Umur Özal’dan miktarı açıklanmayan bir yatırım alan FitWell, freemium gelir modeliyle kurgulanmış. Ücretsiz olarak indirdiğiniz ve kullandığınız birçok özelliğin yanında FitWell'in kişiye özel programlardan yararlanmak için çeşitli ödeme seçenekleri ile premium üye olmak gerekiyor. Aylık 9,99 TL olan üyelik ücreti Turkcell ile yapılan işbirliği sayesinde, Turkcell kullanıcılarının ilk üç ay boyunca 4.99 TL’den başlayan fiyatlarla üyelik paketinden yararlanmasını sağlıyor.

Şu anda yalnızca iOS için sunulan FitWell’in kurucu ortağı ve COO’su Sinan Uycan, Kasım ayında Android versiyonu da yayınlayacaklarını söylüyor.

FitWell ile ilgili daha detaylı bilgi için websitesi de burada.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.