Facebook, sayfalara getirdiği özellikle yeni bir video reklam modelini deniyor

Facebook, sayfalara getirdiği özellikle yeni bir video reklam modelini deniyor

Facebook, son dönemde video içeriğe yeniden önem vermeye başladı ve artık Facebook'ta Facebook'a yüklenen daha çok video içerik görmeye başladık. Video ürününde bazı değişikliklere giden Facebook, izlenme sayısı gibi istatistikleri de video için devreye almıştı. Şimdi de video ürününü hızla geliştirmeye devam ediyor.

Facebook sayfalarına gelen yeni bir özellik sayesinde artık Facebook sayfaları videolar konusunda YouTube'daki kanallarla yarışacak. Facebook, şu an denediği yeni özellikle birlikte Videolar sekmesinin tasarımını baştan aşağı yeniliyor. Bundan böyle öne çıkarılmış video, diğer videoların isimleri gibi bilgiler de gözükecek. Bugüne dek bu tarafta çok da fazla çaba sarf etmeyen Facebook, son dönemde auto-play gibi özellikleri mobil videolarda devreye almıştı.

Facebook-Pages-Videos-abc

Facebook'un denediği yeni video sekmesi tasarımı ilk olarak ABC News ve birkaç Facebook sayfasında gün yüzüne çıktı. Bu özellikle neredeyse eş zamanlı olarak Facebook yeni video reklam modelini de denemeye başladı. Online bir videoyu izlerken, video izlemeden başlayan pre-roll reklamaları biliyorsunuz.

Facebook, burada tam tersine hareket ediyor ve video reklamları Facebook'ta izlediğiniz videoların ardından göstermeye başlıyor. Şimdilik test ettiği özellik için Amerikan Futbol Ligi (NFL) ve Verizon ile anlaşan Facebook, NFL sayfasındaki videoların ardından Verizon reklamlarını kullanıcılara göstererek bu özelliği deniyor. Çoğu zaman çok da sevimli olmayan video öncesi reklamların yerini alabilecek bu özellik video içerik üreticilerini de daha kısa, net ve "sonuna kadar izlenen" video içerikler üretmeye itebilir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.