Turkcell Müşteri Hizmetleri Twitter hesabı hack'lendi, saldırıyı UygurTim hacker grubu üstlendi

Turkcell Müşteri Hizmetleri Twitter hesabı hack'lendi, saldırıyı UygurTim hacker grubu üstlendi

Turkcell Müşteri Hizmetleri'nin Twitter hesabı (@TurkcellHizmet) hack'lendi. Şirketin müşteri hizmetleri hesabından "Turkcell heryerde çekiyorsa, neden sivilcesi çıkmıyor?" gibi absürd paylaşımların devam etmesinin ardından, hesabın saldırganlar tarafından ele geçirildiği  Turkcell resmi Twitter hesabından doğrulandı.

Turkcell hesabında, kurum ve kişilere yönelik hakaret ve aşağılama içeren tweet'ler, @UygurTim adında kendilerini 'milliyetçi hacker grubu' diye tanımlayan bir hesabı adresliyor. 25 Kasım 2014'ten bu yana aktif olduğu göze çarpan hesap, saldırı başladığı andan itibaren saldırıyı da üstlenmiş.

İlgili hacker grup, daha önce farklı kurum ve kişilerin sosyal medya hesaplarına da saldırı düzenlemiş. Grup, Kasım sonunda aktive edilen Facebook hesabından daha önce Üçler Marker'in Twitter hesabını hack'lediğini paylaşmış.

Hesabın saldırıyı üstlenmesi hacker'ların gerçek kimliği hakkında kesin bilgi olduğu anlamına gelmiyor. Konunun detaylarıyla ilgili Turkcell tarafından henüz bir açıklama yapılmadı.  Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.