Webrazzi'nin kuruluş hikayesini Arda Kutsal'dan dinlemek ister misiniz?
Girişim

Webrazzi'nin kuruluş hikayesini Arda Kutsal'dan dinlemek ister misiniz?

Eski okuyucularımız ve Webrazzi konferanslarına katılanlar Webrazzi.com'un kuruluş hikayesini Arda Kutsal'ın ağzından dinlemiştir. Arda Kutsal, 8 yıl önce kurduğu ve başarı hikayesine dönüşen Webrazzi'nin kuruluş hikayesini bir kez de Turkcell Akademi için anlattı.

Turkcell'in dijital eğitim platformu ​​olan Turkcell Akademi için kamera karşısına geçen Arda Kutsal, 7 bölümlük eğitim serinin ilk videosunda Webrazzi'yi nasıl hayata geçirdiğini, hangi adımları attığını paylaşıyor.

Webrazzi benzeri bir blog açmak isteyenlere de cevaplar veren ilk videoyu Turkcell abonesi olmadan da izleyebilirsiniz. Eğer Turkcell abonesi olarak giriş yaparsanız aşağıdaki konu başlıklarında Arda Kutsal'ın yaptığı paylaşımları da izlemeniz mümkün.

 1. Yeni girişimci eğilimleri
 2. Türkiye internet sektörü ve şirket satmak
 3. Bilişim girişimcileri
 4. Gelecek 3 yılın trend konuları
 5. Geleceğin uzmanlık alanları
 6. Girişimcilere tavsiyeler
Yorumlar (5)
 1. Ömer Mollamehmetoğlu Ömer Mollamehmetoğlu

  gönülden tebrik ediyorum arda kutsal'ı

 2. Çok çok güzel bir sunum.Zevkle izledim ve çok istifade ettim.Keşke bu kadar kısa olmasaydı diyede düşündüm.Teşekkürler Arda Kutsal.

 3. İsmail Duran İsmail Duran

  Benzerine yakın bir blogu yayına aldım. Burdan umarım geri dönüşler alırım.

 4. Ahmet Akdel (@ahmetakdel) Ahmet Akdel (@ahmetakdel)

  "bir akşam evde pijamayla otururken webrazzi hayata geçti"

  "herşey çok ibtidai o zamanlar santral filan yok ofiste ama santral gibi davranan telefonum vardı."

  "biz yok tek kişisin kimse yok aslında ama girişimi büyük gösterme çabası herkese biz diyorsun"

  çok samimi ve içten bir röportaj olmuş güzel tavsiyeler var.İlk tam zamanlı çalışanı merak ettim açıkçası :)

 5. Webrazzi.com'un tüm süreçlerini izlemiş biri olarak Arda Kutsal'ın bu girişimi ve gelişimi takdire değer. Aslında her zaman denildiği gibi, samimi ortamların olması, yeni heyecanlar, hayaller vs. hem yapan kişiye hem de karşı tarafa güzel geliyor. Şimdi tabi bu zaman ve gelişme ile birlikte bazı şeyler kattığı gibi bazı şeyler de uçup gidiyor.

  Not: İlk organizasyonu hatırladım bence kusursuzdu. Kokteyl anında müthiş canım sıkılmıştı doğal olarak kimse kimseyi tanımıyordu. Bizler için de hoş bir anı.

  Nihayetinde güzel bir çalışma fakat Arda Kutsal kendi süreçlerini anlatırken yaşadığı zorluklar, hayaller vs. derken o zorluğu yaşamış biri olmasına rağmen, yine bu doğrultuda çalışmalara destek vermediğini net görüyoruz. Webrazzi.com maalesef artık dar bir çevrenin ürünü, bir dost ağı olarak görüyorum. Bütün çalışmalar dost meclisine hitap ediyor. Ki bu artık webrazzi.wpengine.com için ayan beyan herkesin ortak eleştirisi. Bir şeyleri kaybettiği kesin ama yukarıda bahsettiğim gibi bu son derece doğal. Nihayetinde bu bir iş.

  Şimdi webrazzi.wpengine.com'u sevmiyorum. Arda Kutsal'ı tebrik ediyorum.