Tozlu.com, yenilenen tasarımıyla çok daha kullanıcı dostu
E-Ticaret

Tozlu.com, yenilenen tasarımıyla çok daha kullanıcı dostu

Daha önce size tanıttığımız Samsun merkezli bir e-ticaret girişimi Tozlu.com.tr, bugün tasarımını baştan aşağıya yeniledi. Tasarımsal olduğu kadar modelini de yenileyen Tozlu.com'un yenilenme çalışmaları bir süredir devam ediyormuş. Bugün yayına alınan yeni siteye baktığımızda moda merkezli bir e-ticaret girişimi olduğunu net olarak ortaya koyuyor diyebiliriz.

Hızlı satış (flash sales) sitesi görünümünden tam fiyatlı bir giyim alışveriş sitesi haline gelen Tozlu.com.tr, yeniden tasarlanırken A/B testler yapılarak UX açısından kullanıcı deneyimi ağırlıklı olarak göz önünde bulundurulmuş. Ancak halen Mac'lerdeki font hatası giderilmemiş, bu yüzden Windows cihazdan ekran görüntüsü almak zorunda kaldık :)

Önceki haberimizde Tozlu.com.tr olarak size tanıttığımız e-ticaret girişimi, .tr uzantısını da bırakarak Tozlu.com ile yoluna devam etme kararı almış. Oldukça güzel bir ofisi de olan Tozlu.com'un ofisini tanıtan kısa videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Yorumlar (26)
 1. Yapıcı eleştirin için teşekkürler Altuğ, sorun giderilmiştir, ek bir bilgi olarak da toplam trafiğin sadece %0,21'i Mac cihazlardan gerçekleştiğini de eklemek isterim :) (son 1 aylık analiz)

  Bknz: http://www.yilmazbozan.com/tozlu-mac-trafik.jpg

  1. Font problemi Frontend Developer ekibinin ne kadar yetersiz olduğunun göstergesi olmuş. Yoksa Mac ziyaretçileri %50'de olabilir %1'de.

 2. Videosunu izlediğimde gurur duydum fakat sitede geliştirilmesi gereken tonlarca şeyler var. Başarılar.

 3. Web Tasarımcı Web Tasarımcı

  Sorarlar adama, yeni siteyi yayına almadan nasıl A/B test yaptınız diye. Umarım dönüşümü bol olur.

  1. Cevap verelim :)

   1. ) 6 aydır kullanıcıların %5'i (her ay) bu siteye trafiği aktarılarak denenmiştir. (visualwebsiteoptimizer)

   2. ) A/B kapalı devre de yapılabilir farklı ses grubu segmentlerinde

   3.) Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamak lazım

   Teşekkürler....

   1. Web Tasarımcı Web Tasarımcı

    tebrikler o zaman, harika bir bilgiye sahipsiniz.

 4. Mehmet Gercek Mehmet Gercek

  O modal popupları cıkartıp kullanıcı dostu olduk demekle bu isler yurumuyor.Cıkartmayin bırakin kullanici karar versin.

  1. O popuplar sayesinde kullanıcılara anlık indirimler sunuyor, bilgilendirmelerde bulunuyoruz. Sayesinde 2 M. facebook beğenisine ulaştık. Anadolu firmasının bu başarısını, bu şekilde eleştirmek başka bir şey bulamamaktan dolayı oluyor sanırım. Sizi çok iyi anlıyorum.

   1. Gökhan Yildiz Gökhan Yildiz

    Ayhan Bey, Tozlu'nun bukadar büyümeden önceki halini de bilirim ben. Geldiğiniz nokta gerçekten başarılı. Ama Mehmet Bey'in şikayetine şöyle bir çözüm bulabilirsiniz. Size özel kampanyaları görüntülemek ister misiniz tarzı bir seçenek olur. Kullanıcı evet derse sitede bu popup'ları açar hayır derse açmazsınız. Bu olayı kullanıcının tercihine bırakabilirsiniz yani.

   2. Volkan Küçük Volkan Küçük

    O değil de, yorumlara yetkili (!) kişilerin verdikleri cevaplardaki agresiflik ve tutum çok itici geldi. Eleştiri almak için siteyi geliştirmiyor musunuz?

  2. Eleştirmek ve eleştirilmek bence çok iyi bir davranış teşekürler mehmet bey tebrik ederim.

 5. 5000 kargo bir anadolu firması için çok iyi bir rakam evet facebook reklamlarıyla ve fason ürünlerle bunu münkün kılabilirsiniz ancak sizin %1 büyüklüğündeki şirketimiz reklamsız 50 kargo göndermektedir sizin reklamlı satış rakamınız günlük 5000 %1 ise 50 adet reklamsız olarak gönderebilir misiniz eğer bunu yaparsanız o zaman başarı diyebiliriz.

 6. Ferhat Kiliçarslan Ferhat Kiliçarslan

  ülke insanının hem gözünü hem cebini düşünen sosyal bir firma daha ne olsun. durmak yok yola devam :)

 7. İstanbul dışında bir yerden bu işlerim yürütülmesi IK açısından oldukça zordur, gerçekten tebrik etmek lazım.

 8. Sunucu Bulunamadı. Sanırım buda A/B harici bir C testi

 9. Su an bende ulasamiyorum siteye ancak bunlar olabilir, sistemler cökebilir yada erisilemeyebilir önemli olan bizim milletimizin, bizim insanimizin emegine saygi gösterip mümkünse yapici elestirilerde bulunmak. Bizim millet kadar birbirinin kuyusunu kazan insanlar görmedim, saldirarak neyi elde etmeye calisiyoruz yada kendi noksanliklarimizi mi ört bas ediyoruz anlamadim. Adamlar Anadolu'dan böyle bir proje cikartmislar ve Istanbul'un merkeziyetciliginden uzak bir sekilde is yapiyorlar, tebrik edip basarilarinin devamini dileyin ve gögsünüz kabarsin, mevlana'nin bir sözü geldi aklima "Köpeklerinin agzinin degmesiyl deniz kirlenmez", yapici olun köstek degil!

 10. Niye kötülüyorsunuz merak ediyorum? Belki endüstri lideri bir tasarım ve UX sunmuyorlar ama burada haberlerini görmeye alıştığımız milyon dolarlık yatırım alan markafoni, trendyol ve 1v1y 'den görünüşte hiçbir eksikleri yok.

  Samsun 'da kaliteli tasarımcı ve yazılımcı bulmanın ne kadar zor olduğunu tahmin edemiyorum. Siteyi yapan ekibi tebrik ediyorum.

  1. Yorumcu Yorumcu

   Mecburuz. "Yorum" dendi mi aklımıza önce eleştirmek geliyor nedense. Ne güzel bir girişim oysa. Ama olur mu, olabildiğine eleştirelim, rahatlayalım.

   Tebrikler Tozlu.com ekibine. Elinize sağlık. Güzel bir markanız var, dilerim başarılı olursunuz.

 11. "kullanıcı deneyimi" deyimi malum çok revaçta, sektör çalışanları olarak bu konunun önemini ve "gerçekte" kullanıcı dostu olmanın müşterilerimize sağladığı yararları ve bizlere ciro olarak nasıl etki ettiğini biliyoruz okuyoruz, son 2 aydır da biz gayet iyi farkediyoruz :)

  Tozlu ekibini tebrik eder, başarılarını arttırarak devam ettirmelerini dilerim ;) UX demişken Responsive çalışmalarınızı bir anca önce tamamlamanızı da tavsiye ederim, şayet bizim trafiğimizin önemli bir kısmı mobilden gelmekte responsive tasarıma geçtikten sonra kaybettiğimiz bir çok potansiyel müşteriyide kazanmış olduk.

 12. Mehmet Buldan Mehmet Buldan

  Site asp mi?

 13. çorum ilinde tozlu mağaza açtı onlar açmadan aynı mağazada onlarca kişi mağaza açtı tutunamadı ama şimdi bakıyoruz 6-7 yıldır dahada büyüyorlar daha ileriye anadolu firması :))))))

 14. Anadolu firması ne demek onu anlamıyorum. Bu işin İstanbul'u ,Trakya'sı, Ankara'sı mı var ? İş, internet işi...Tuhaf bir durum oluşuyor ve doğal olarak insanlara yansıyor gibi...Vay be adama bak başarılı, İstanbul'da bile değil...

  1. Çok basit vedat bey Müşteri arıyor İstanbul mu Ankaramı?Siz diyorsunuz riza samsun sinop çorum tak kapatıyor yüzünüze telefonu sipariş vermiyor güven olayı küçük illerde çok az özellikle e-ticarette sektörde çalışıyoruz 12 yıldır iletişime geçerseniz binlerce örnek daha atabilirim ses kayıtlarımız eğitim amacıyla kaydedilmektedir:)

   1. İlginçmiş, belki de ulaşamayacağını düşünüyor, olabilir. Ama İstanbul dışında daha başarılı projeler geliştirilebilir. En azından trafikte delirmiş personel olmaz daha mutlu olurlar... Demek istediğim aslında biraz küçümser bir hava oluyor...Vay be Anadolu'dan falan yoksa gayet normal, tozlu.com.tr 'yi tebrik ederim...

 15. Kemal Katıkan Kemal Katıkan

  Bu ülke hep "ayaktan çekenler" yüzünden geri kaldı. Yapamayanlar ve asla da yapamayacak olanlar sadece konuşurlar. Yolunuz açık olsun, yürüyün.

 16. Bir Samsunlu olarak buralardan böyle güzel projelerin çıkabilmesinden mutluluk duyuyorum :)