HERE harita uygulaması Android Lollipop için güncellendi

HERE harita uygulaması Android Lollipop için güncellendi

Android'in son işletim sistemi 5.0 Lollipop ile birlikte Material Design'a geçmesi, pek çok uygulamayı da tasarım değişikliği yapmaya götürdü. Google, ardı ardına pek çok uygulamasını bu yüzden güncelledi. Hatta son güncellenen Google uygulamalarından bir tanesi de Google Maps olmuştu.

Google Haritalar'ın rakiplerinden birisi olan ve arkasında Nokia'nın bulunduğu harita uygulaması da HERE da, Android tarafında uygulamayı güncellemekte gecikmedi.

HERE, 1 milyon indirme sayısına yaklaşıyor

Samsung Galaxy App Store'da 5 yıldız üzerinden 4 yıldız almayı başaran harita uygulaması HERE'ın, toplamda 1 milyon indirme sayısına yaklaştığı da ilk kez buradan resmi olarak açıklandı. HERE, beta versiyon olarak yayında olduğu Android 5.0 Lollipop güncellemesi artık indirilmek üzere online mağazalardaki yerini almaya hazırlanıyor.

voice_download

HERE haritalar tarafında sesli navigasyon desteği veriyor ve indirilebilir ses paketleri ile ön plana çıkıyor. Kısacası farklı navigasyon sesi dillerini indirebiliyor, navigasyondaki sesin kadın veya erkek tarafından seslendirilmesi konusunda indireceğiniz dosyaya göre seçebiliyorsunuz. Bu sayede artık HERE yakın gelecekte pek çok farklı dili de destekliyor olacak gibi gözüküyor. Bunun da uygulamanın yayılımına pozitif olarak etki edeceği apaçık.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.