Microsoft, 2100 kişinin daha işine son verdi

Microsoft, 2100 kişinin daha işine son verdi

Daha önce 18 bin kişilik büyük bir işten çıkarma kararını uygulayacağını duyuran Microsoft, 2100 kişinin daha işine son veriyor. BBC'nin haberine göre dünyaca ünlü yazılım devi 747 kişiyi de küresel operasyonlar için Seattle'a transfer edecek.

127 bin kişiye maaş ödeyen Microsoft, bu işten çıkarmalar neticesinde 1.1 milyar dolar tasarruf etmeyi planlayan Microsoft'un yeni CEO'su Satya Nadella, Temmuz ayında 18 bin çalışanından 13 binin hemen çıkarılmaya başlanacağını açıklamıştı ve bu işten çıkarmalar tamamlanmıştı.

İşten çıkarmaların farklı bölümlerden ve farklı ülkelerden olacağını söyleyen Microsoft, Satya Nadella'nın 'Yeni Microsoft' vizyonunun bir parçası olarak kabul ediliyor. Nokia'nın telefon biriminin devrini Nisan ayında tamamlayan Microsoft'un masrafı 7.5 milyar dolar olmuştu.

Toplamda iş gücünün yüzde 14'ünü işten çıkaran Microsoft'un aslında eski Nokia Cihaz ve Servisler biriminde çalışan 12 bin 500 kişinin işine son verdiğinin de altını çizmek gerekiyor.

Microsoft'un Nokia üzerindeki son değişikliği ise Nokia'nın Birleşik Krallık sitesinin Microsoft.com'a yönlendirilmesi oldu. Bu gidişle çocuklarımız belki de Nokia diye bir şirketin varlığından bile haberdar olmayacak, ne dersiniz?

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.