Apple fanatikleri iPhone 6 için sıraya girmeye başladı

Apple fanatikleri iPhone 6 için sıraya girmeye başladı

iPhone 6'nın tanıtılması artık sürpriz olmayacak Apple etkinliği için geri sayım başladı ve 9 Eylül tarihine dek gün geçtikçe heyecan da artıyor.

Joseph Cruz ve Brian Ceballo adlı iki genç, 31 Ağustos tarihinde Apple'ın New York 5. Cadde'deki mağazalarının önüne gelerek, sırayı oluşturmaya başladılar.

Sırayı kapan Apple fanatiklerinin amacı hem kendi rekorlarını geliştirmek, hem de bu işten para kazanmak olarak nitelendiriliyor. Joseph Cruz ve Brian Ceballo, son 5-6 yıldır Apple ürünleri için sıraya girdiklerini söylüyor. iPhone 6 henüz duyurulmamışken, sıranın erkenden başlaması iPhone 5S'in piyasaya çıkması sırasında 15 gün kadar bekleme rekorlarını da geliştirebilirler.

Jason ve Moon Ray adlı çift de iPhone 6 için sırada. Onlar ise bu işten para kazanmayı amaçlamış durumda. Çalıştıkları girişim Video Medicine, genç çifte sırada beklemeleri için 2500 dolar ödeme yapacak.

Bildiğiniz gibi Apple, Türkiye'deki ilk mağazasını Nisan ayında İstanbul'da, Zorlu Center'da açmış ve ikinci mağazasını da İstanbul Anadolu Yakası'nda açmasıyla ilgili olarak duyumlar kulağımıza gelmişti. Bakalım Apple'ın Türkiye'de açtığı ilk mağaza olan Zorlu Center Apple Store önünde de benzer şekilde günler öncesinde oluşan sıralar görebilecek miyiz?

Görsel kaynak: Quartz

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.