Apple, Türkiye'deki ikinci mağazasını açmaya hazırlanıyor
Teknoloji

Apple, Türkiye'deki ikinci mağazasını açmaya hazırlanıyor

5 Nisan'da Türkiye'deki lk mağazasını açan Apple, ikinci mağazasını da yine İstanbul'da açıyor. Şirketin 10 Temmuz tarihli Ticaret Sicil bildiriminde yer alan bilgi Apple Mağazası'nın yeni şubesinin Akasya Alışveriş Merkezi'nde olacağını gösteriyor.

Türkiye açılımına İstanbul Avrupa Yakası'ndan başlayan Apple'ın ikinci mağazası için Anadolu Yakası'nı tercih ettiğini görüyoruz. Mart 2014'te açılan Akasya AVM, Acıbadem'de yer alıyor.

İletişime geçtiğimiz Apple Türkiye yetkilileri konuyla ilgili henüz bir yorum yapmayacaklarını belirttiler.

Akasya AVM orta, üst orta ve yüksek gelir grubunu hedefleyen mağazaları barındırıyor. AVM'de lüks markalar üst katlarda yer alıyor. Yakın zamanda çalışmalara başlanacak Apple Mağazası'nın nerede konumlanacağıyla ilgili de henüz bir bilgi yok. Gelişmeleri takip ediyor olacağız.

İlgili Ticaret Sicil Kaydına aşağıda ulaşabilirsiniz.

apple-akasya-2

Yorumlar (5)
 1. Sohbet Ce Sohbet Ce

  Apple harika işler yapıyor, yanı sıra çalışma ofiside açılsa Türkiye de mümkün olmaz mı

 2. Türkiye maalesef bu tür şirketler için yatırım yapılacka değil, gelir kazanılacak ülke kategorisinde. Eh tabi ülkede onyıllardır en çok para kazanılan ve revaçta meslek inşaat müteahhitliği olup tüm düzenlemeler buradan kazanılacak paraya göre yapılınca, ülkenin statüsü de, üretimi de bundan yukarıda olamıyor haliyle.

  1. Kesinlikle katılıyorum. Tek önemli mesele vergi veriyor olması. Zaten apple ürünlerini almak isteyenler vergisiz bir şekilde temin ediyordu. Biraz istihdam biraz vergi katkısından başka bir getirisi olmayacak.

 3. Atillakoklu Atillakoklu

  Neden ikinci mağazayı aynı şehir içinde açıyor anlamış değilim? Bari hemen yanına açsaymış! Ankara, Kayseri gibi şehirler varken olmadı bu...

  1. Ahmet Alan Ahmet Alan

   Sizce neden olabilir İstanbul'a hayran kaldıklarından mı ?

   Ankara,İzmir,Bursa,Kayseri gibi şehirlerin nüfus toplam zar zor İstanbul kadar ediyor. Ondan olabilir mi ?