Apple'ın Türkiye'deki ilk mağazasını gezdik [Galeri]
Yenilikler

Apple'ın Türkiye'deki ilk mağazasını gezdik [Galeri]

apple-turkiye

apple-company-logoApple'ın Türkiye'de ilk mağazasının 5 Nisan'da açılacağını geçen hafta sizlerle paylaşmıştık. Apple bugün basın mensuplarına özel düzenlediği etkinlikle mağaza hakkında özel bilgiler verdi.

Apple Dünya Mağazalar Başkan Yardımcısı Steve Cano, teknolojiye tutkun, sıcak insanların olduğu bir şehre gelmekten memnuniyet duyduklarını belirterek, bu mağazayla birlikte dünya genelinde 424. mağazaya ve 15. ülkeye açıldıklarını dile getirdi.

Apple mağazalarının küresel rakamlarına da değinirek dünya genelinde günlük 1 milyondan fazla ziyaretçiye ulaştıklarını paylaştı.

apple-store-9

İstanbul'da 100'den fazla çalışanla hizmet verecek olan Apple, yurt dışındaki mağazalarda çalışan vatandaşlarımızdan 20 kişiyi de lider olarak bu mağazaya transfer etmiş. Perakende deneyimini başka bir noktaya taşıyan Apple, Türkiye'de de yurtdışı mağazalarla aynı hizmeti sunmayı hedefliyor.

İki katlı mağazada Apple ürünleri üst katta sergilenirken, alt kat aksesuarlara ayrılmış. Alt katta aksesuarlarla birlikte yer alan Genius Bar'da müşterilere teknik servis hizmeti sağlanıyor. Apple mağazasında dikkat çeken noktalardan biri de aldığınız ürünü kutusuyla teslim etmiyorlar, tüm ürünlerde ücretsiz özel kurulum sunuyorlar.

Dünyada en fazla cam kullanılan Apple mağazası 5 Nisan saat 10'da Zorlu Center'da açılıyor. İlk müşterilerini ağırlamaya hazırlanan Apple Mağazası, o güne özel hazırlanmış 4 bin 500 tişörtü hediye olarak dağıtacak.

apple-store-6

Görsel Kaynak: 360b / Shutterstock.com

Yorumlar (15)
 1. Onur Aydın Onur Aydın

  Bu kadar kastılar ettiler 10 tane tahta masa koyup üzerinde apple sergilemek için mi? Dünyanın en kötü apple store'u bu herhalde?

  Genius bar uygundur inşallah.

  Yakışmamış.

  1. Şerafettin Arslan Şerafettin Arslan

   ABD ve İngiltere'deki mağazalarını gezdim. Konsept hemen hemen her yerde aynı.

  2. Tahta masasiz apple store var mi hic? Varsa kac tane var?

 2. bu ne yaa, Apple Türkiye de mağaza açıyor ama içeride kimse yok. Herhalde kapıda fakirler giremez diye bir şey yazmışlar :)

  1. Mağaza henüz açılmadı. Sadece bir grup basın mensubuna mağaza gezdirildi. Gerçek açılış 5 Nisan'da. Yazıda da bu detay veriliyor.

   1. pardon özür dilerim dikkatimden kaçmış sayın editör sözümü geri aldım

 3. Ali Kara Ali Kara

  Yıllarca Türkiyedeki büyük satış rakamlarına rağmen, ülkemizi es geçtiler.İstanbul'da şube açacaklar, beğencekler, tadilat var vb. gibi ifadeler kullana kullana Aylarca beklettiler.Ben AVM gibi birşey bekliyordum.Yine de şık bir tasarım.

 4. Yorumcu Yorumcu

  bu kadar küçük mağazada, sadece 100 çalışan içeriyi doldurur... bu nasıl bir kafa anlamadım.tek espirisi üstten görünen cam kafes, var mı başka bir şey?

 5. Mehmet Mehmet

  Cam merdiven göremedim. Cam merdivensiz Apple store mu olur.

  Eksik olmuş

 6. Arkadaşlar, Apple'ın tüm mağazaları ihtişamdan uzak, tamamen sade ve bol aydınlatılmış olum, ürünler ön plandadır. Geniş "tahta" masalarda tüm cihazları inceleyeblirsiniz.

 7. Galerideki kapat butonunu bulamadım :)

  1. Bariş Bariş

   bunu yazmak için bilgisayarı mı resetledin? :)

 8. Umarım fiyatlarda kayda değer bir fark olur, keşke bu konuda da bilgi verseydiniz.

 9. Wime77 Wime77

  O değil de Apple'ın CEO su açılışa gelmekten vazgeçmiş.

  Hökümetimiz sağossun.

 10. Fatih Yilmaz Fatih Yilmaz

  selam arkadaslar, acaba giden / gören var mı?

  fiyatlar ne durumdadır merak ediyorum. apple store tr'daki fiyatlardan mı satıyorlar?