Türk Hava Yolları İstanbul-San Francisco direkt uçuşlarına başlıyor [Son Dakika]
Genel

Türk Hava Yolları İstanbul-San Francisco direkt uçuşlarına başlıyor [Son Dakika]

An itibariyle aldığımız bir duyumun ardından çok önemli bir gelişmeyi hızlıca sizlerle paylaşmak istiyoruz. Türk Hava Yolları, İstanbul'dan direkt San Francisco'ya gerçekleştireceği seferleri 13 Nisan 2015 tarihi itibariyle başlatıyor. Saat 13:05'te gerçekleşecek uçuşlar, San Francisco'dan İstanbul'a ise saat 18:10'da gerçekleşecek.

Hatırlarsanız Webrazzi Summit 2012'de Aydın Şenkut'la yaptığımız söyleşi esnasında San Francisco ve İstanbul arasında gerçekleşecek direkt uçuşların Türkiye ve özellikle de internet sektörü için çok değerli olacağının altını çizmiştik. O günleri hatırlayıp videoyu izlemek isterseniz bu linki kullanabilirsiniz.

THY geçtiğimiz sene 17 Mart'ta uçuşlara başlayacağını duyurmuştu ancak bugüne kadar fiilen uçuşların ne zaman başlayacağı bilgisini paylaşmamıştı.

Duyumumuzun ardından THY web sitesine de eklemelerin yapıldığını ve 13 Nisan 2015 tarihi ile direkt San Francisco uçuşlarının listelenmeye başladığını farkettik.

thy-san-francisco-istanbul

Genel olarak baktığımızda İstanbul-San Francisco gidiş dönüş uçak bileti fiyatlarının en ucuz bilet kategorisinde yaklaşık 3000 TL civarında olduğunu görebiliyoruz. Elbette dönüş tarihine bağlı olarak fiyatlar değişiyor.

Konuyla ilgili Türk Hava Yolları'ndan resmi açıklama tahmin ediyoruz ki kısa süre içinde gelecektir. Ancak şu aşamada THY web sitesinde de görebildiğimiz için artık bu haberimizi duyumdan çıkartıp, resmi olarak değerlendirebilirsiniz.

Haberin başında da dile getirdiğim gibi hem Türkiye hem de bölgesel olarak önemli bir gelişme olarak görüyorum bu haberi ve özellikle de ülkemiz internet sektörü için pozitif etkisinin yüksek olacağına inanıyorum.

Yorumlar (11)
 1. Mükemmel bir haber. Ben en fazla ilçemizin dışına çıkabiliyorum, ama internet medyasını çok ilgilendiren bir haber. Ayrıca son dakika girilmesi de mükemmel olmuş.

 2. Orkunkaan Orkunkaan

  Şu an 8.000 TL'ye aktarmalı bilet var. 3.000 olduğunu varsayalım, 24 saatlik bir hizmet için 3.000 TL vermek saçmalığın daniskası, O da şanslıysan. Son dk alırsan 7-8.000 vereceksin yine. Bilet fiyatlarında kesinlikle üst limit olmalı. Alternatifin yok..

 3. Osman Tuncer Osman Tuncer

  Ya arkadaşım kaç tane internet girişimcisinin o parayı veripte silikon vadisine gidecek gücü var? Endirekt gittikte direkt gitmesi mi kaldı?

 4. THY bi ara fiyat konusunda da oturup konuyu bi masaya yatırsın.

 5. Aydın Yurdan Aydın Yurdan

  Ya arkadaşlar neden kendi kısıtlı bütçenize göre düşünüyorsunuz? Adamın aylık geliri 20k$ ve üstündeyse, elbette 1 günü için 1000$ fazla verecek. Dünya sizin etrafınızda dönmüyor, azıcık empati pls.

  1. Hakan Özaltay Hakan Özaltay

   Aydın beye katılıyorum.

   Dünyada sadece biz fakirler yaşamıyoruz, zenginleri de unutmayalım.

 6. Çok heyecanlandım vallahi:) Yıllardır bu haberi bekliyordum. Türkiye internet sektörü yaşadı.

 7. 9 ay sonra başlayacak bir ulaşım haberini "son dakika" kategorisinde vermek nasıl bir mantık anlaması biraz zor.

 8. İsmail İsmail

  Nasıl heyecanlandım anlatamam. Haberi gördüğüm an Türkiye internet sektörü için bir çok şeyin değişeceği geldi aklıma.

 9. Renklidergi Renklidergi

  Arda hocam patlatmışsın gene haberi. Bir turizmci olarak haberi sizden Webrazzi'den duyuyorsam hedefinize ulaşmışsınız demektir.

  Yukarıdaki yorumlara ise gülüyorum sadece =)

  not: Hiç birisinin bir blogunun dahi olmaması ise ayrı bir muamma webrazzi için!

 10. Cengiz Han Cengiz Han

  Yorumlar mantıksız. Talep varsa arz da vardır. Talep gelmiş ki THY de arz etmiş. İşte bu kadar.