Türk Hava Yolları İstanbul-San Francisco direkt uçuşlarına başlıyor [Son Dakika]

Türk Hava Yolları İstanbul-San Francisco direkt uçuşlarına başlıyor [Son Dakika]

An itibariyle aldığımız bir duyumun ardından çok önemli bir gelişmeyi hızlıca sizlerle paylaşmak istiyoruz. Türk Hava Yolları, İstanbul'dan direkt San Francisco'ya gerçekleştireceği seferleri 13 Nisan 2015 tarihi itibariyle başlatıyor. Saat 13:05'te gerçekleşecek uçuşlar, San Francisco'dan İstanbul'a ise saat 18:10'da gerçekleşecek.

Hatırlarsanız Webrazzi Summit 2012'de Aydın Şenkut'la yaptığımız söyleşi esnasında San Francisco ve İstanbul arasında gerçekleşecek direkt uçuşların Türkiye ve özellikle de internet sektörü için çok değerli olacağının altını çizmiştik. O günleri hatırlayıp videoyu izlemek isterseniz bu linki kullanabilirsiniz.

THY geçtiğimiz sene 17 Mart'ta uçuşlara başlayacağını duyurmuştu ancak bugüne kadar fiilen uçuşların ne zaman başlayacağı bilgisini paylaşmamıştı.

Duyumumuzun ardından THY web sitesine de eklemelerin yapıldığını ve 13 Nisan 2015 tarihi ile direkt San Francisco uçuşlarının listelenmeye başladığını farkettik.

thy-san-francisco-istanbul

Genel olarak baktığımızda İstanbul-San Francisco gidiş dönüş uçak bileti fiyatlarının en ucuz bilet kategorisinde yaklaşık 3000 TL civarında olduğunu görebiliyoruz. Elbette dönüş tarihine bağlı olarak fiyatlar değişiyor.

Konuyla ilgili Türk Hava Yolları'ndan resmi açıklama tahmin ediyoruz ki kısa süre içinde gelecektir. Ancak şu aşamada THY web sitesinde de görebildiğimiz için artık bu haberimizi duyumdan çıkartıp, resmi olarak değerlendirebilirsiniz.

Haberin başında da dile getirdiğim gibi hem Türkiye hem de bölgesel olarak önemli bir gelişme olarak görüyorum bu haberi ve özellikle de ülkemiz internet sektörü için pozitif etkisinin yüksek olacağına inanıyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.