Sosyopix, sosyal ağlardaki fotoğraflarınızı bastırmanıza yarıyor
E-Ticaret

Sosyopix, sosyal ağlardaki fotoğraflarınızı bastırmanıza yarıyor

Facebook'a günde 350 milyon, Instagram'a ise 40 milyonun üzerinde fotoğraf yükleniyor ve bu sayılar gün geçtikçe artıyor. Hızla dijitalleşen ve sosyal ağlara taşınan fotoğraflar, bildiğiniz gibi, başlı başına bir pazar haline geldi. Sosyopix, Türkiye'de de oldukça popüler olan her iki uygulamanın da bu potansiyelini kullanmak isteyen bir girişim.

Sosyopix, Türkiye'de son dönemde popüler hale gelen online baskıya odaklanan e-ticaret girişimlerinden biri. Bunlardan farkı ise fotoğraf dikeyine odaklanması. Emre ve Sezgi Abat kardeşlerin kurduğu Sosyopix'in yazılım ve ürün geliştirme süreçleri 6 ay sürmüş. Bunu 2 aylık bir  kullanıcı deneyimi (UX) geliştirme ve baskı için gerekli tedarik sağlanması süreçleri izlemiş.

ekran sosyopix

Bundan yaklaşık iki hafta önce yayına başlayan Sosyopix, temiz bir kullanıcı ara yüzü ve kullanımı kolay bir hizmet sağlıyor. Facebook ya da Instagram hesabınızla giriş yaptığınız Sosyopix'te önce fotoğraflarınızın baskı formatını seçiyorsunuz. Bu aşamada foto kartlar, mini foto kartlar, magnet, kitapçık, rozet, çerçeve ya da T-shirt gibi seçenekler var. İki ağdan hangisindeki fotoğraflarınızı kullanacağınıza karar verdikten sonra, doğrudan albümlerinize ulaşan uygulamaya dilediğiniz fotoğrafları yüklüyorsunuz. Ödemeyi site üzerinde yaptığınız Sosyopix'te kargo ücretsiz.

sosyopix

Webrazzi Okuyucularına Özel Teklif:

Sosyopix'in Webrazzi okuyucularına özel bir teklifi de var. Siteden alışveriş yapan ilk 50 kişi, İndirim Kodu bölümüne WEBRAZZI yazarak yüzde 20'lik bir indirim kazanıyor. Bunun için bir alt limit yok.

Sosyopix'te fotoğraflar için aksesuarlar da satılıyor. Site üzerinden aldığınız bir baskıyı istediğiniz adrese hediye olarak da gönderebiliyorsunuz.

Sosyopix'in henüz bir mobil uygulaması yok ancak mobil sitesi responsive olarak hazırlanmış. Sosyopix, kullanıcı arayüzü ve yeni ürün kategorileriyle benzerlerinden ayrışmak istiyor. Bireysel kullanıcıları hedefleyen Sosyopix, Instagram ve Facebook kanallarında pazarlama faaliyetlerine özen gösteren kurumsal şirketlere de yönelerek daha sürdürülebilir gelir elde edebilir. Bu tabi alternatiflerden yalnızca biri.

İncelemek isterseniz Sosyopix burada.

Yorumlar (8)
 1. Nurettin Nurettin

  Bu tarz girişimler daha öncede denenmişti. Şuan da ne aşamadalar bilgim yok ama o zamanlar ilgi çekmişti. Benim görüşüm sadece baskı yapmak yeterli olmayabilir. Daha fazla ürün seçeneği sunmalılar.

 2. Sinem Sinem

  Dünden beri sipariş vermeye çalışıyorum bir türlü ikinci adımı geçemedik bi yardımcı olursanız sevinicem

  1. Sosyopix Ekibi Sosyopix Ekibi

   Tabi yardımcı olalım hemen. Nasıl bir sorunla karşılaşıyorsun? İstersen bize direkt mail de atabilrsin. [email protected] Beklioyruz :)

 3. Büşra Büşra

  ürünüm elime şu an geçti. malesef beklediğim gibi gelmedi.. çok mat pola kartlar. bristol kağıdına çıktı alınmış gibi.. ve kargo da paketleme olmamış turuncu kutu yıpranmış. hediye verecektim arkadaşıma su an nasıl vereceğimi bilemiyorum. :(

 4. Elif Kübra Genç Elif Kübra Genç

  bana hediye olarak gönderdiler. Bence şahane! çok beğendim. (;

 5. Deniz Kımna Deniz Kımna

  iyi geceler fotoğrafları başka bi yolla gönderme imkanımız var mı ?

 6. Irem Gokce Aksu Irem Gokce Aksu

  siparişimi nasıl iptal edebilirim

 7. Atldekor Atldekor

  O kadar çok bu sektörde firma açıldı ki rekabet üst seviyede.