Instagram'a günde 40 milyon fotoğraf yükleniyor
Uygulamalar

Instagram'a günde 40 milyon fotoğraf yükleniyor

Bildiğiniz gibi Ekim 2010'da kurulan Instagram, Nisan 2012'de Facebook tarafından satın alınmıştı. O günden bugüne dek Instagram arkasına Facebook'un da desteğini alarak hızla büyüdü.

Son zamanlarda yeni kullanıcı sözleşmesi ile ilgili kullanıcılarıyla başı derde giren Instagram, basın merkezinden yayınladığı bir rapor ile tam 90 milyon aktif kullanıcıya ulaştığını duyurdu.

Yine kullanım istatistiklerine göre Instagram'a sadece bir günde 40 milyon fotoğraf yükleniyor, kullanıcılar saniyede 8500 beğeni ve 1000 tane yorum yapıyor.

Rakamlar inanılmaz ve aslında bu Facebook'un doğru bir satın alma yaptığını da ortaya koyuyor. Her ne kadar 1 milyar dolarlık meblağ yüzünden Facebook eleştirilere maruz kalsa da Instagram'ın bu kullanım rakamlarıyla Facebook'a ciddi bir katma değer kattığı aşikar.

Instagram'ın son zamanlarda Twitter ile arası açılmış, Twitter'a fotoğraf filtreleme özelliğinin gelmesinden kısa bir süre önce web sürümüyle bu alanda kendini garanti altına almaya çalışmıştı.

Bakalım Instagram hızlı yükselişini sürdürebilecek mi?

Yorumlar (4)
 1. Emrah Emrah

  bir kız var instagram da paylaştığı yetmiyormuş gibi twitter ve facebooka da gönderiyor sen böyle bir merakla tıklıyorsun linke tak çikolata çıkıyor bardak çıkıyor anlamsız bir kitap sayfası ...

 2. Bilgist Bilgist

  Ekleyelim: Facebook'un günlük fotoğraf yükleme sayısı 300 Milyon.

  1. bu siteler benim olsa tektek resimlere bakar silerim ya ne saçma kaynak tüketim devrine girdik.

 3. Tüketimbey Tüketimbey

  Başka ülkeleri bilmiyoruz ama bizim ülkemizdeki ergen tayfa sağolsun bi müddet daha zirvede tutar.