Evden çıkan kiracılarla ev arayanları buluşturan girişim: EvimiTut.net
Girişim

Evden çıkan kiracılarla ev arayanları buluşturan girişim: EvimiTut.net

Yeni bir ev aramak, emlakçı emlakçı gezmek ve tabii ki emlak komisyonları pek çok kiracı adayı için en sıkıntılı konulardan. Evimitut.net adlı sosyal girişim, bu durumu fark ettiğinde, evinden çıkacak olan kişilerle ev arayanları buluşturmak için bir platform hazırlamış.

EvimiTut'un sağladığı en büyük fayda, kiralık ev arayanların kafasındaki soruları çözmek. Kimi zaman bir evin mevcut kiracısı, evin durumuyla ilgili olarak ev sahipler ya da emlakçılardan daha fazla fikir sahibi olabiliyor.

Kiracılar, çıkmaya hazırlandıkları evin ilanını EvimiTut'a girerek, kiracı adaylarını da emlak komisyonu ödemekten kurtarıyor, hem de ev sahibi, kiracısı çıktığında yeni bir ev sahibi aramaktan EvimiTut sayesinde kurtulabiliyor. Evden çıkacak kiracı ise, evinin ilanını çıkarak, çeşitli markalardan indirim kuponları kazanabiliyor.

Screen Shot 2014-07-19 at 18.45.27

Kurucu ortakları Beybin Esen ve Yiğit Kula olan EvimiTut.net, henüz çok yeni bir girişim olmasına rağmen sosyal medyada çok olumlu tepkiler alıyor. Kiracıların çoğu zaman en büyük pişmanlığı, taşındıkları evin önceki kiracısından bilgi almamak ya da alamamak olabiliyor. EvimiTut.net'in hikayesi de burada başlamış ve Esen'in kiracı olduğu evlerdeki bu pişmanlıkları, böyle bir girişimin doğmasına vesile olmuş.

Şu anda veritabanı olarak çok kısıtlı olmasına rağmen geniş kitlelere yayıldıkça EvimiTut.net'in popülerliğinin de giderek artacağını düşünüyorum. Yayında olan ilanlara göz attığımızda ise, genelde İstanbul'daki ilanlarla karşılaştığımızı da belirtelim. Sitedeki ilanlara buradan göz atabilir, eğer yakın gelecekte çıkmayı düşündüğünüz bir ev varsa, buradan ilan verebilirsiniz.

Yorumlar (8)
 1. Isa Akpınar Isa Akpınar

  Eksikliği belli olan bir siteydi, daha önce böyle bir arayış içine girmiştim ciddi bir pazara sahip olduğunu düşünüyorum umarım başarılı olur.

 2. Engin Murat Engin Murat

  Emlak işleri ile uğraşanlara jenerik domain ismi yerkirala.com uygun fiyata satılıktır.

  http://www.alanadlari.com/yerkirala.com

 3. Nurettin Nurettin

  Fikir olarak çok güzel ve faydalı olabilecek bir girişim. Emlak piyasasına farklı bir yaklaşım getirebilir. Girişimci arkadaşlara başarılar dilerim.

 4. Osman Tuncer Osman Tuncer

  Yazık arkadaşlar bu tür girişimlerle vaktinizi boşa harcamayın. Araştırmadan, fizibilite yapmadan hadi yapalım bir web sitesi mantığıyla onlarca girişimimsi çalışma çıkıyor ancak 3-5 ay sonra tabanlar havaya! Bu fikir ancak büyük ilan sitelerine entegre edilirse başarılı olabilir.

 5. Gerçek anlamda bir ihtiyacı doldurduğu için kullanıcılar ilgi gösterir site sahipleri de istekleri giderebilirlerse başarılı olacak bir girişim olacağını söyleyebiliriz.

 6. İlanlara bir bakayım dedim de kira fiyatları dikkatimi çekti. Bu dünya hala nasıl dönüyor anlamıyorum. Bir felaket olsa da şu kendini insan sanan varlıklardan arınsak ya da dünya gerçekten insan olmayı o varlıklara öğretse. Yazık. lafa gelince de mangalda kül bırakmıyorlar. Allah kimseyi düşürmesin. yoksa vuran vurana artık.

 7. Site güzel olabilir lakin sitenin ilan çevresine girişi yanlış olmuş. ilanlarda ki kiraların ortalaması 1500 tl civarı. 1500 tl kira verecek kişi zaten tutup da internetten ev aramaz.bence.

  1. Gökhun Güneyhan Gökhun Güneyhan

   Evet internetten bakmıyoruz biz uydudan anlık taratıyoruz.