Evden çıkan kiracılarla ev arayanları buluşturan girişim: EvimiTut.net

Evden çıkan kiracılarla ev arayanları buluşturan girişim: EvimiTut.net

Yeni bir ev aramak, emlakçı emlakçı gezmek ve tabii ki emlak komisyonları pek çok kiracı adayı için en sıkıntılı konulardan. Evimitut.net adlı sosyal girişim, bu durumu fark ettiğinde, evinden çıkacak olan kişilerle ev arayanları buluşturmak için bir platform hazırlamış.

EvimiTut'un sağladığı en büyük fayda, kiralık ev arayanların kafasındaki soruları çözmek. Kimi zaman bir evin mevcut kiracısı, evin durumuyla ilgili olarak ev sahipler ya da emlakçılardan daha fazla fikir sahibi olabiliyor.

Kiracılar, çıkmaya hazırlandıkları evin ilanını EvimiTut'a girerek, kiracı adaylarını da emlak komisyonu ödemekten kurtarıyor, hem de ev sahibi, kiracısı çıktığında yeni bir ev sahibi aramaktan EvimiTut sayesinde kurtulabiliyor. Evden çıkacak kiracı ise, evinin ilanını çıkarak, çeşitli markalardan indirim kuponları kazanabiliyor.

Screen Shot 2014-07-19 at 18.45.27

Kurucu ortakları Beybin Esen ve Yiğit Kula olan EvimiTut.net, henüz çok yeni bir girişim olmasına rağmen sosyal medyada çok olumlu tepkiler alıyor. Kiracıların çoğu zaman en büyük pişmanlığı, taşındıkları evin önceki kiracısından bilgi almamak ya da alamamak olabiliyor. EvimiTut.net'in hikayesi de burada başlamış ve Esen'in kiracı olduğu evlerdeki bu pişmanlıkları, böyle bir girişimin doğmasına vesile olmuş.

Şu anda veritabanı olarak çok kısıtlı olmasına rağmen geniş kitlelere yayıldıkça EvimiTut.net'in popülerliğinin de giderek artacağını düşünüyorum. Yayında olan ilanlara göz attığımızda ise, genelde İstanbul'daki ilanlarla karşılaştığımızı da belirtelim. Sitedeki ilanlara buradan göz atabilir, eğer yakın gelecekte çıkmayı düşündüğünüz bir ev varsa, buradan ilan verebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.