Kindle Unlimited: Amazon'dan sınırsız e-kitap ve sesli kitap aboneliği
Genel

Kindle Unlimited: Amazon'dan sınırsız e-kitap ve sesli kitap aboneliği

Kindle unlimited ekitap sesli kitap abonelik 2Son dönemde akıllı telefon çıkışı Fire Phone ile kendi yolunu çizmeye devam eden Amazon, bu e-ticaret ve dijital dünyada yeni bir uygulamaya başlamak üzere. Kindle Unlimited adlı yeni uygulama sınırsız e-kitap ve sesli kitap erişiminin yolunu açacak.

Aylık 9.99 dolar karşılığında üye olunabilen abonelik 600 binden fazla başlığa ve binlerde sesli kitaba erişim sağlayacak. Amazon.com ziyaretçileri tarafından farkedilen ve siteden kaldırılan bu yeni uygulama görünüşe göre Amazon'u Scribd'e ve Oyster'a rakip yapacak.

Daha önce dedikoduları çıkan Kindle Unlimited hakkında bir video da yakayan Gigaom, bu yeni hizmete Scribd'e ve Oyster'a kayıt olan Simon & Schuster ve HarperCollins yayınevlerinin dahil olabileceğine işaret ediyor.

Google Glass'ın başındaki ismi transfer etmek gibi farklı açımlar yapan Amazon'un gerçekten kendi yolunu çizmekte ve yeni şeyler denemekte oldukça başarılı.

Diğer yandan Türkiye'deki e-kitap pazarını başka bir yazıda yeniden masaya yatırmakta fayda var...

Güncelleme: Amazon resmi olarak, yukarıda paylaştığımız şekilde Kindle Unlimited hizmetini kullanıma sunduğunu duyurdu.

Yorumlar (2)
  1. Linkrender Linkrender

    Bence geç bile kalınmıştı, kitap dışında neredeyse bütün media içeriği aylık ücret ile satılırken kitap ayrı bırakılıyordu. Bunun giderilmesi kitaba erişimi artırma açısından oldukça önemli. Ülkemizde e-kitap pazarı diye bir pazar şimdilik bulunmadığı için pek bir şey söylenebilir mi bilmiyorum. Bu konuda tek söylenebilecek [email protected]İH projesiyle herkesin gözü bu tarafa çekildi, çünkü çok büyük bir içerik üretimini gerekliliğinin doğurduğu fırsat görüldü. Fakat çok fazla bir yok katedildiğini söylemek güç, sadece bu alana girecek girişimciler için iyi bir başlangıç noktası oluşturdu diyebilirim.

  2. Ziyahan Albeniz Ziyahan Albeniz

    Darısı idefixe ve kitapyurdu.com 'un başına. Türkiye'de ekitap ve basılı kitap'ın fiyatları başa baş gidiyor. Bu haliyle e-kitap 'ın hiçbir tercih üstünlüğü olmuyor. Yıllardır bu konuda ciddi bir iş modeli geliştirilememiş olması şaşırtıcı.. Geçen gün görüştüğüm yazarlardan biri idefix'teki e-kitap'larının varlığından haberdar bile değildi. Halbuki bu iş sistemli hale gelse, yazarlar da belki daha uygun koşullarda üretebilecekler..