Google Glass projesinin başındaki isim Amazon'a transfer oldu

Amazon, zaman zaman yaptığı işe alımlarla da adından söz ettirmeyi başarıyor.
Google Glass projesinin başındaki isim Amazon'a transfer oldu

Babak ParvizAmazon'un hiç hız kesmeye niyeti yok gibi görünüyor. Son dönemde yaptığı satın almalar ve yeniliklerle büyüyen, son olarak akıllı telefonu Fire'ı duyuran Amazon, zaman zaman yaptığı işe alımlarla da adından söz ettirmeyi başarıyor.

Amazon'un yaptığı bu son transfer de konuşulmaya değer çünkü Google'ın çok önemli bir ismi artık Amazon için çalışmaya başlayacak. Henüz resmi olarak açıklanan bir bilgi olmasa da, Google X projesinin direktörü Babak Parviz'in Google+ hesabındaki içerik ve açıklamaları, transferin doğruluğunu kanıtlar nitelikte.

Google'da, Google X projesinin direktörü olarak görev  yapan Babak Parviz'in Amazon'a geçişi, Amazon'dan beklentileri de artırıyor ve tabii ki tüm sektörde büyük merak uyandırıyor. Çünkü Parviz, Google'ın akıllı gözlük projesi Google Glass'ın arkasındaki isim ve aynı zamanda Google'ın akıllı göz lensi projesini de yürütmekte olan bir üst düzey yönetici.

Screen Shot 2014-07-14 at 23.27.53

Babak Parviz'in, Amazon'da hangi ünvanla hangi proje için çalışacağı henü bilinmiyor. Fakat yakın gelecekte Amazon'un sıra dışı işlerle karşımıza çıkmaya devam edeceği kesin.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.