Kesinti Var! Elektrik ve su kesintilerini haber veren Android uygulaması
Mobil

Kesinti Var! Elektrik ve su kesintilerini haber veren Android uygulaması

Son dönemde özellikle İstanbul'da su sıkıntısı çekiliyor ve bazı su kesintileri uygulanıyor. İstanbul'da barajların doluluk oranı son 10 yılın en alt seviyesinde ve bu durum su tasarrufunu gerekli kılıyor. Yine son dönemdeki elektrik kesintilerini de hesaba katarsak bu uygulamayı paylaşmak için doğru zamandayız.

Kesinti Var adlı Android uygulaması Türkiye'nin 11 ilindeki elektrik ve su kesintilerini takip etmenizi sağlıyor. Kesinti öncesinde uyarı alabileceğiniz gibi, kesinti bitiş zamanına da alarm kurabiliyorsunuz.

Oytun Şengül ve Enes Gemci'nin geliştirdiği uygulamanın iPhone sürümü ise 2 hafta içinde gelecekmiş.

kesinti var elektrik su kesintisi android uygulamasi

Yorumlar (5)
 1. Emir Mustafa Kaygın Emir Mustafa Kaygın

  Bizim bulunduğumuz yerde abartı hergün 2 saat elektrik kesiliyor, zaten su da sondaj suyu, bu uygulama burada çalışması mümkün değil. Kafasına göre elektriği kesiyor Tedaş'çılar. Yer: Tarsus Çöplü Köyü.

 2. milleti kandırmayın. münetcim mi bu!

  1. Hüseyin Aslan Hüseyin Aslan

   Lütfen insanları kaldırmayın vb laflar söylemeyin.Adamlar sizler için uygulama geliştirmiş siz geliştiriclere hakaret ediyorsunuz.Mahmut bey sistem şu şekilde çalışır iski su kesintiler sayfasından arıza kaydını çeker ve sisteme aktarır.Gördüğünüz gibi oldukça basit bir uygulama lakin siz uygulama geliştiricilere müneccim diyorsunuz :=) ... Artık arkadaşlardan bir özür dilersiniz.

 3. Özgür Özgür

  IOS uygulaması çıksada kullanmaya başlasak..

 4. Yavuz Yavuz

  Bunun için illa program yükleyip her zaman açık tutulması mı gerekir. Kurumların bu tür kesintileri haber veren mail abonelikleri yapması gerekir

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri