Akıllı ev sistemlerinin bir diğer ürünü Wally: Evde yaşanacak su baskınlarını anında farkedin

Akıllı ev sistemlerinin bir diğer ürünü Wally: Evde yaşanacak su baskınlarını anında farkedin

SYSTEMAkıllı ev sistemleri denilince Nest akla gelse de çamaşır makinasından, diafona ve hatta su ısıtıcısına kadar farklı ürünlerde yeni girişimler mevcut. Yeni ürünlerle dikkat çeken pazara yeni adım atan girişimlerden biri olan Wally'de geliştirdiği cihazla evde yaşanacak su baskınlarına anında müdahale edilmesini sağlamayı hedefliyor.

Estetik görünüme sahip cihaz akıllı telefonla bağlantı kurarak anlık sıcaklık, nem ve su sızmalarınının bildiriminde bulunuyor. Paketin içinde 6 sensörle birlikte sunulan Wally su sızması yaşanabilecek yerlere konularak problem çıkması dahilinde, yer bildiriminde de bulunuyor.

Bu işlem ev içinde konum tespiti yapıldığı gibi anlaşılabiliyor ama her bir sensöre isim verilmesine izin veren Wally ekstra bir teknoloji olmadan sorunu çözmüş görünüyor.

wally

ABD dışında şu an satışı olmayan ürünün fiyatı 300 dolar olarak belirlenmiş. 6 sensör ve 1 merkez sistem olarak sunulan paketin haricinde isteyenler 35 dolara sensör ve 125 dolara merkez sistemi satın alma imkanı da bulunuyor. Fiyatı ve sadece ABD'de satılması bir yana akıllı ev sistemleri yakın bir gelecekte evin her bir noktasında bulunacak görünüyor.

Ürünü daha detaylı incelemek isteyenler buradan ulaşabileceği gibi Wally için hazırlanmış videoyu buradan izleyebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.