Google Play mazağazasına giyilebilir cihazlar için Android Wear bölümü eklendi

Google Play mazağazasına giyilebilir cihazlar için Android Wear bölümü eklendi

Google, 25-26 Haziran'da düzenlenen I/O 2014 etkinliğinin açılışında giyilebilir cihazlar için Android Wear SDK'sını açtığını duyurmuştu. Şirket, dün Android Developers Blog'da paylaştığı bilgiyle, I/O 2014'te tanıtılan bazı yenilikleri kullanıma açacak, Google Play servisleri 5.0 güncellemesini küresel olarak yayına aldığını belirtti. Bu gelişmenin hemen ardından Google, Play Store mağazasına Android Wear bölümünü ekledi.

Bugün itibariyle 19 uygulamanın yer aldığı Android Wear bölümünde, Duolingo, The Guardian, Thomson Reuters ve Pinterest gibi üçüncü parti uygulamaları da görmek mümkün. Uygulama sayısının hızla artmasını bekleyebiliriz zira, Android Wear'in erken uyarlayıcısı olan PayPal gibi  bazı uygulamalar şu anda mağazada görünmüyor.

Google Play servisleri 5.0 sürümüyle birlikte gelen yenilikler arasında Android Wear uygulamaları için yeni bir takım API'lar da yer alıyor. Android 2.3 versiyonu ve üstü cihazları kapsayan güncelleme aynı zamanda, Dynamic Security Provider, Google Play oyun servisleri, Cast, Drive, Wallet, Analytics ve Mobil reklamlarla ilgili yenilikler içeriyor. Detaylar için Google Developers tarafından paylaşılan videoyu da aşağıda görebilirsiniz. Play Store Android Wear bölümü ise burada.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.