Yedinci şubesini açmaya hazırlanan Meal Box'ın iki aylık yolculuğu [indirim kodu]
E-Ticaret

Yedinci şubesini açmaya hazırlanan Meal Box'ın iki aylık yolculuğu [indirim kodu]

Nisan ayından kuruluşunu sizinle paylaştığımız Meal Box gelecek hafta açmayı planladığı iki yeni şubeyle 7 şubeye ulaşıyor. Hatırlayacağınız üzere Onlinemarket.com'un kurucuları tarafından hayata geçirilen Meal Box'un 1 milyon dolarlık yeni tur yatırımın odak noktası olduğunu ve kısa zamanda 5 şube açmayı planladıklarına Haziran'ın ilk haftası değinmiştik.

hunkar-begendiMeal Box'un 2 aylık geçirdiği süreci detaylı inceleyerek devam edelim. Ataşehir'den sonra Etiler, Beşiktaş, Acıbadem ve Suadiye şubelerini açan Meal Box, gelecek hafta Maslak ve  Göktürk şubelerini açmayı planlıyor. Başlangıç verdikleri noktada, ısıtmaya hazır soğuk paket yemek sunan girişim sıcak yemek servisi seçeneğini de eklemiş.

Öğle ve akşam yemekleri için menülerin genelde sıcak sipariş edildiğini belirten girişim, birden çok öğün için de siparişler kabul etmeye başlamış. Menüler istenildiği takdirde sıcak veya soğuk olarak servis edilebiliyor. İsteyen müşteriler 3 öğün (1 ana + 2 ara), 4 öğün (2 ana + 2 ara)  seçeneklerinin de bulunduğu soğuk servis edilen çoklu menüleri seçebiliyorlar.

Eğer oturdukları bölgede aktifse Webrazzi okuyucuları denemek için yüzde 25 indirimden faydalanabilirler. Mealbox.com.tr'den siparişi verecek ilk 100 kişinin yararlanacağı indirimde sepet sayfasında "webrazzi" yazmanız yeterli.

mealbox

Gelecek hafta açılacak 2 şubeyle 7 şubeye ulaşacak girişim, bulunduğu bölgelerle yaklaşık 2 milyon kişiye ulaşabildiğine dikkat çekiyor. Şubeleşmesine karşılık online odağını devam ettiren Meal Box, mağaza içi yemek servisi yapmıyor. Sadece online kanallardan ve telefon hattından sipariş alıyor.

Meal Box'un paylaştığı rakamlarla devam edelim, günlük ortalama 1.000 kap yemek satmaya başladığını belirten girişimin sipariş sepet tutarı ortalama 26,5 TL. Müşterilerin yeniden sipariş verme oranını bir hafta içinde tekrar sipariş verme oranıyla paylaşırken yaklaşık her 3 siparişten biri aynı müşteri tarafından tekrarlandığı belirtiliyor.

Aranızdan Meal Box'u deneyip hangi yemeği sevdiğiniz bilemiyoruz ancak en çok sipariş edilen ana yemekler; Hünkar Beğendi, Hindi Masedon, destek yemekler; Zeytinyağlı Yaprak Sarma, Zerdeçallı Karışık Sebze, tatlılarsa Siyah İnci ve Çekoslavak Güneşi olarak belirtiliyor.

Yorumlar (9)
 1. Emre Görkem Emre Görkem

  zengin işi arkadaş, avuç içini doldurmayan porsiyonları 30-40 lira....

 2. bir yemekte bu kadar çöp çıkaracağıma aç kalırım daha iyi

  tabii hitap ettiği bir zümre var

 3. Aristo-Z Aristo-Z

  ROI için menüde cacığa yer verilmesi kanaatindeyim.

 4. Osmanayhan Osmanayhan

  o değil de 7 şube...26.500 TL'lik aylık sipariş. Yılda eder 318.000 TL. EBIT'i %5'ler seviyesinde kalsa yıllık 15.900 TL...

  Tabi işin büyüyeceğini ve ciroların artacağını söyleyecekler olacaktır şimdi de onunla eş oranda da operasyonel masraf artacak...

  Gerçekten karlılığı nedir acaba bu işin...

  1. Osmanayhan Osmanayhan

   Günlük 1000 imiş.bu durumda (26,5 * 1000 * 30 * 12 * 0,05 )= 477.000 TL yıllık net getiri mi var? ( Yuzde 5'lik karlılık varsayımı ile yola çıkarsak)

 5. Adem Ahmet Pehlivan Adem Ahmet Pehlivan

  Klasik bir türk yaklasimi, hemen adamlarin ciroyu karı hesaplamayin, adamlar birakinda azicik ara kazansin ya :)

  1. Osman Ayhan Osman Ayhan

   Eger %5ile bu ciroyu yakaliyorlarsa piyasaki butun e_commerce'ler kapatsin dukkani. Bildigim kadariyla top 10da 1tanesi haric hepsi 2013u eksi kapattilar da...degilse klasik turk mantigi degil, Allah daha cok versin... ayrica gunluk siparis ve sepet ortalamasini vermek tek yanli guc gosterisidir ama mini etek istatistik kavrami gibidir. Bir cok seyi gosterir ama asil gerekli seyi gostermez...operasyon basarisi da tek basima gunluk siparis sayisi ve sepet ortalamasiyla gostetilmez...

 6. adi sani duyulmayan bir mekan günde nasi 1000 sipariş alir merak ettim.

  1. 1000 sipairş olduğunu belirtmişler sadece. aslında öyle olmadığını herkes biliyor kendilerini kandırıyorlar işte, bizi de kandırmaya çalışıyorlar.