Yedinci şubesini açmaya hazırlanan Meal Box'ın iki aylık yolculuğu [indirim kodu]

Yedinci şubesini açmaya hazırlanan Meal Box'ın iki aylık yolculuğu [indirim kodu]

Nisan ayından kuruluşunu sizinle paylaştığımız Meal Box gelecek hafta açmayı planladığı iki yeni şubeyle 7 şubeye ulaşıyor. Hatırlayacağınız üzere Onlinemarket.com'un kurucuları tarafından hayata geçirilen Meal Box'un 1 milyon dolarlık yeni tur yatırımın odak noktası olduğunu ve kısa zamanda 5 şube açmayı planladıklarına Haziran'ın ilk haftası değinmiştik.

hunkar-begendiMeal Box'un 2 aylık geçirdiği süreci detaylı inceleyerek devam edelim. Ataşehir'den sonra Etiler, Beşiktaş, Acıbadem ve Suadiye şubelerini açan Meal Box, gelecek hafta Maslak ve  Göktürk şubelerini açmayı planlıyor. Başlangıç verdikleri noktada, ısıtmaya hazır soğuk paket yemek sunan girişim sıcak yemek servisi seçeneğini de eklemiş.

Öğle ve akşam yemekleri için menülerin genelde sıcak sipariş edildiğini belirten girişim, birden çok öğün için de siparişler kabul etmeye başlamış. Menüler istenildiği takdirde sıcak veya soğuk olarak servis edilebiliyor. İsteyen müşteriler 3 öğün (1 ana + 2 ara), 4 öğün (2 ana + 2 ara)  seçeneklerinin de bulunduğu soğuk servis edilen çoklu menüleri seçebiliyorlar.

Eğer oturdukları bölgede aktifse Webrazzi okuyucuları denemek için yüzde 25 indirimden faydalanabilirler. Mealbox.com.tr'den siparişi verecek ilk 100 kişinin yararlanacağı indirimde sepet sayfasında "webrazzi" yazmanız yeterli.

mealbox

Gelecek hafta açılacak 2 şubeyle 7 şubeye ulaşacak girişim, bulunduğu bölgelerle yaklaşık 2 milyon kişiye ulaşabildiğine dikkat çekiyor. Şubeleşmesine karşılık online odağını devam ettiren Meal Box, mağaza içi yemek servisi yapmıyor. Sadece online kanallardan ve telefon hattından sipariş alıyor.

Meal Box'un paylaştığı rakamlarla devam edelim, günlük ortalama 1.000 kap yemek satmaya başladığını belirten girişimin sipariş sepet tutarı ortalama 26,5 TL. Müşterilerin yeniden sipariş verme oranını bir hafta içinde tekrar sipariş verme oranıyla paylaşırken yaklaşık her 3 siparişten biri aynı müşteri tarafından tekrarlandığı belirtiliyor.

Aranızdan Meal Box'u deneyip hangi yemeği sevdiğiniz bilemiyoruz ancak en çok sipariş edilen ana yemekler; Hünkar Beğendi, Hindi Masedon, destek yemekler; Zeytinyağlı Yaprak Sarma, Zerdeçallı Karışık Sebze, tatlılarsa Siyah İnci ve Çekoslavak Güneşi olarak belirtiliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.