Aslanoba Capital'dan OnlineMarket.com'a ikinci tur yatırım
Yatırım

Aslanoba Capital'dan OnlineMarket.com'a ikinci tur yatırım

Geçtiğimiz Eylül ayında Aslanoba Capital'in yatırımıyla kurulduğunu paylaştığımız OnlineMarket ikinci tur yatırım aldı. İkinci tur yatırımın ilk turda olduğu gibi 1 milyon dolar olduğunu paylaşan Murat Demirhan yeni yatırımın odağının MealBox olacağını belirtti.

Hatırlayacağınız üzere Nisan ayında hizmet vermeye başlayan paket yemek servisi Mealbox iki haftanın içinde OnlineMarket'in cirosunun yüzde 20'sini oluşturmuştu. Geçen iki ay sürecinde hızla büyüdüğü belirtilen Mealbox, bu yatırımla yeni şubelerle daha da büyümeyi planlıyor.

Gelecek hafta İstanbul'da 5 yeni şube açmayı planlayan Meal Box'un bu büyüme odağını göz önünde aldığımızda Murat Demirhan'ın belirttiği gibi yeni tur yatırımın OnlineMarket ile birlikte MealBox'a da gelmiş dememiz daha uygun. MealBox'un yeni şubelerine ilişkin detayları haftaya sizinle paylaşacağız, OnlineMarket'in mobil uygulamalarıyla yazıyı tamamlayalım.

Mobil uygulamalarını yayınlayan OnlineMarket'in iOS uygulamasına buradan, Android uygulamasınaysa buradan ulaşabilirsiniz.

Screen Shot 2014-06-05 at 10.44.01

Yorumlar (10)
 1. onlinemarket.com un günlük cirosu ne acaba? Kar edebiliyor mu? Buzhaneler, plaza katında ofisler, kuryeler v.s., operasyonu çok masraflı.. kaç kişi sipariş veriyor ki artıda yada acaba artıda mı? mealbox dan ziyade ilk yatırım yeterli olmadı da, ilk yatırımı kurtarmak için mi bu ikinci yatırıma gerek duyuldu? Migros ve macro centerında aynı hizmeti verdiğini düşünelim ..

  Peki mealbox?? bu kadar talep var mı? yemeksepetinden cevrendeki bırcok restorandan sipariş zaten verebiliyorsun dilediğinden..

  Ben anlamıyorum sanırım??

  1. Arda Mercan Arda Mercan

   Gerçekten çok fazla gider olduğunu düşünüyorum , inanılmaz bir dağıtım ağı ve lojistik olduğundan eminim ama finansal yönde gelenle gidenin dengesini yakalayabildiler mi? yada ilerde yakalanacak mı? hepsi birer soru işareti ve sektörde Migros gibi bir dev olduktan sonra işleri gerçekten zor.Bir yöndende Hasan Aslanoba gibi sektöre damgasını vurmuş bir yatırımcının da eminim vardır bir bildiği , bu kadar dolu ve geleceği ticaret anlamında gören birinin boşa yatırım yapacağını düşünmüyorum , Allah kimseyi utandırmasın sonuçta bundan ekmek yiyen birçok insan var.

 2. Kangurum olsun bitikla olsun macrocenterlar olsun bu tarz urunleri yelpazesinde bulunduruyor. Yemeksepeti gibi bir nimet varken bu projenin gelecegi acikcasi dusundurucu...

 3. Onlinemarket kar etmeden yada tam anlamıyla büyümeden ikinci proje ile çıkmak ne kadar mantıklı? Zamanınızı nereye harcayaksınız hangisini büyütmeye? Hangisinin operasyonu hangisinin problemi veya hangisinin siparişleri? Hangi proje tamamen hayatınız oldu ikisini aynı anda yürütmek ne kadar mantıklı....

 4. Ahanda buraya yazıyorum. En en en fazla 2 yıl dayanır bu iki projede

 5. 1 sene daha dayanır bu iki proje sonra kepenkleri kapatırlar, kimse market alışverişini internetten vermez, kimse derken illaki verenler olacaktır ama bu oran Türkiye'de maximum toplasa %0,1 falan olur. O da operasyon maliyetini karşılamaz zaten. İmkanı yok yani.

 6. Cihan Özhan Cihan Özhan

  Proje odaklı düşünüp analiz ettiğimizde diğer arkadaşların söylediği gibi sıkıntılı bir yatırım gibi görünüyor. Ancak Aslanoba'nın taze et ve taze gıda üzerine büyük planları ve yatırımları olduğunu düşününce bu yatırımlar doğru diye düşünüyorum. En azından taze gıda gibi onlarca milyon dolarlık projeler için bu gibi sanal market projelerini merkez haline getirmek(en azından denemek) ve bunlar üzerinden pazara girme çabası olarak düşünülebilir. Bu açıdan alınan riskin doğru olduğunu düşünüyorum.

 7. Birçok büyük rakipleri var sadece benim bildiğim migros,macro center ve en son kipa İzmir'de deneme dağıtımlarına başladı.İşleri hiç kolay değil bende uzun ömürlü olacağını dünmüyorum.

 8. Bizim memlekette daha bu projeler tutmaz. Yakındır patlaması.

 9. Yav bir yorumcu da güzel birşeyler yazsın, bu nedir, herkes te bir olumsuzluk bu proje tutmaz düşüncesi, Nesil değişiyor, daha tembel, daha asosyal bir nesil geliyor dolayısı ile artık, insanlar bakkala inmeye üşenecektir diye düşünüyorum, proje hayırlı olsun.