Tasarımını yenileyen Menuburada, restoranlar için yeni aracını paylaştı
E-Ticaret

Tasarımını yenileyen Menuburada, restoranlar için yeni aracını paylaştı

Geçtiğimiz yıl kuruluşunu sizinle paylaştığımız MenuBurada.com tasarımında yenilenmeye giderek, yeni araçlarını devreye aldı. Geçen 1 yıllık süre içerisinde reklamveren sayısını artıran girişim aylık 500 binden fazla tekil ziyaretçiyi sayfasına çektiğini paylaşıyor. SimilarWeb'e göre bu rakam 140 bin seviyesinde seyrediyor olsa da ziyaretçi sayısında sürekli artış dikkat çekiyor.

TOBB ETÜ GARAJ'ın bünyesinde gelişimine devam eden girişimin dikkat çeken noktası restoranlar için geliştirdikleri yönetim aracı. Restoranlar bu araçla menüyü güncellediklerinde sadece kendi web sitelerinde değil aynı zamanda MenüBurada'da ve Facebook'ta  da içerik güncelleniyor. Zamandan tasarruf ettiren uygulamayı 100 restoran şimdiden kullanmaya başlamış.

Sadece online yemek siparişi alabilen restoranları değil aynı zamanda telefonla sipariş alan restoranları da kapsayan girişim geçen sürenin içerisinde 6 bin 800 restoranın bilgisini sunmaya başlamış. Yıl sonuna kadar 30 bin restoranın bilgisini sunmaya planlayan girişim, bildiğiniz üzere restoranlardan komisyon hizmeti almıyor.

Girişimin restoranlara sunduğu ücretsiz araçları daha da genişleterek daha fazla restorana ulaşabilmenin yanında kullanıcıya da daha fazla bilgi sunabilmek gibi önemli bir fırsatı bulunuyor. Özellikle Google'ın yerel restoranlara ulaşmak için Apetas'ı satın aldığını düşündüğümüzde, Ankara merkezli girişimin bu alanda yapacağı yatırım ve sürdürülebilir bir büyümeyi yakalamasıyla önemli bir potansiyeli barındıyor.

Girişimin yeni aldığı araçlara buradan ulaşabilir yemek siparişi vermenin haricinde zincir restoranların dağılımlarını görmek adına farklı bilgilere de ulaşabilirsiniz.Screen Shot 2014-06-10 at 16.24.27

Yorumlar (4)
 1. Anlık 473 gerçek değil bence. Anlık 40 50 felan olmalı...

 2. Yemek ve yerel keşifle ilgili hemen her yazıya yorum yazıyorum. Kendi girişimimize istisna yapmayacağım. Yorumları okuyanlar için yararlı bir yararlı olacak bir karşılaştırma yapmak istiyorum.

  Menü Burada açık ve net olarak online yemek siparişi sitelerinin rakibi. Ancak aslında online yemek siparişi siteleri ve Menü Burada birbirini tamamlıyor. Şöyle ki:

  Menü Kapsama Alanı

  Online yemek siparişi siteleri kullanıcılara kolayca sipariş imkanı ve sorunsuz bir müşteri hizmetleri sağlıyor. Öte yandan bir restoranın sadece paket servis menüsünü sunabiliyor. Menü Burada’da sipariş telefonla oluyor ve sorun çıktığında restoranla doğrudan iletişim kurmak zorunda kalıyorsunuz. Öte yandan restoranın hem paket servis menüsünü hem gel al menüsünü hem mekandaki menüsünü görebiliyorsunuz.

  Örneğin bir pizzacıdan online sipariş verirken işin doğası gereği sadece paket servis menüsünü görebilirsiniz. Oysa bir çok restoran zinciri gel al menülerinde 2 pizza yerine 3 pizza al gibi kampanyalar yapabiliyor veya çeşitli indirimler sunabiliyor.

  Restoran Kapsama Alanı

  Menü Burada restoranlarla sözleşme imzalamadan büyüyebildiği için yıl sonunda 30 bin restorana çıkacak ve restoran kapsama alanını online yemek sipariş sitelerine göre 5-6 kat daha fazla olabilecek. Şu anda dahi birçok kullanıcımız sitemizi düzenli olarak Yemek Sepeti'nde olmayan restoranların menü ve iletişim bilgilerine ulaşmak için kullanıyor.

  Amacı bir restorandan sipariş vermek isteyen bir kullanıcı gözüyle baktığımız zaman aynı alanda farklı şekilde hizmet sunan girişimler daha çok seçeneğe ulaşmasını sağlıyor. Yani birbirini tamamlıyor.

 3. Lütfen sizde yer vermeyen şu habere. İçeriği tamamen boş olan bir site. Adına aldanıp girdiğinizde hiç bir menüye ulaşamadığınız gibi gereksiz bilgiler barındırıyor site.

  1. Anlamadım ki, restoranlar menulerini bedava ekleyebiliyor simdi galiba. Daha cok reklam yapmalari lazim. Mekanlar bilseler kullanir.