Tasarımını yenileyen Menuburada, restoranlar için yeni aracını paylaştı

Tasarımını yenileyen Menuburada, restoranlar için yeni aracını paylaştı

Geçtiğimiz yıl kuruluşunu sizinle paylaştığımız MenuBurada.com tasarımında yenilenmeye giderek, yeni araçlarını devreye aldı. Geçen 1 yıllık süre içerisinde reklamveren sayısını artıran girişim aylık 500 binden fazla tekil ziyaretçiyi sayfasına çektiğini paylaşıyor. SimilarWeb'e göre bu rakam 140 bin seviyesinde seyrediyor olsa da ziyaretçi sayısında sürekli artış dikkat çekiyor.

TOBB ETÜ GARAJ'ın bünyesinde gelişimine devam eden girişimin dikkat çeken noktası restoranlar için geliştirdikleri yönetim aracı. Restoranlar bu araçla menüyü güncellediklerinde sadece kendi web sitelerinde değil aynı zamanda MenüBurada'da ve Facebook'ta  da içerik güncelleniyor. Zamandan tasarruf ettiren uygulamayı 100 restoran şimdiden kullanmaya başlamış.

Sadece online yemek siparişi alabilen restoranları değil aynı zamanda telefonla sipariş alan restoranları da kapsayan girişim geçen sürenin içerisinde 6 bin 800 restoranın bilgisini sunmaya başlamış. Yıl sonuna kadar 30 bin restoranın bilgisini sunmaya planlayan girişim, bildiğiniz üzere restoranlardan komisyon hizmeti almıyor.

Girişimin restoranlara sunduğu ücretsiz araçları daha da genişleterek daha fazla restorana ulaşabilmenin yanında kullanıcıya da daha fazla bilgi sunabilmek gibi önemli bir fırsatı bulunuyor. Özellikle Google'ın yerel restoranlara ulaşmak için Apetas'ı satın aldığını düşündüğümüzde, Ankara merkezli girişimin bu alanda yapacağı yatırım ve sürdürülebilir bir büyümeyi yakalamasıyla önemli bir potansiyeli barındıyor.

Girişimin yeni aldığı araçlara buradan ulaşabilir yemek siparişi vermenin haricinde zincir restoranların dağılımlarını görmek adına farklı bilgilere de ulaşabilirsiniz.Screen Shot 2014-06-10 at 16.24.27

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.