100 bin dolar ödüllü Silikon Vadisi yolculuğu Intel Challenge Türkiye başvurularınızı bekliyor

100 bin dolar ödüllü Silikon Vadisi yolculuğu Intel Challenge Türkiye başvurularınızı bekliyor

2005 yılından bu yana Intel ve UC Berkeley tarafından düzenlenen Intel Global Challenge'ın bir ayağı olan Intel Challenge Türkiye yeniden başlıyor. Bu yıl ülkemizde 2. kez düzenlenen yarışma bu yıl da yeni nesil girişimleri bulmayı amaçlıyor.

Hemen hatırlatalım, geçen yılın birincisi tak-çalıştır akıllı ev sistemi projesi Ingenious olmuştu. Bu yılki yarışma da giyilebilir teknolojiler, gömülü sistemler ve nesnelerin interneti alanında en az Ingenious kadar gelecek vaadeden girişimler bekliyor.

En prestijli girişimcilik yarışmalarından biri olan Intel Challenge Türkiye'nin kazananı Kasım ayında UC Berkeley Üniversitesi’nde düzenlenecek yarışmada Türkiye’yi temsil edecek ve 100 bin dolar değerindeki büyük para ödülünü kazanma şansı yakalayacak. İlk 10’a girecek girişimler ise Girişim Fabrikası tarafından verilecek eğitimlerden faydalanacak.

intel challenge turkey istanbul webrazzi

Bu yıl Endeavor, Girişim Fabrikası ve bizzat Webrazzi'nin de destekçisi olduğu yarışmanın birincisini de 25 Eylül'de düzenleyeceğimiz Webrazzi Summit’te açıklayacağız. Jüri koltuğunda ise sektörün tecrübeli ve vizyoner kişileri bulunuyor.

Yarışmaya son başvuru tarihi 30 Haziran. intelchallengeturkey.com adresinden daha fazla bilgi alabilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bir hatırlatma daha yapalım; geçen yıl Wedecide ve Kaleidoscope adlı iki yerli girişim finalde ödül kazanamamış ancak halk oylamasından 5.000 dolar kazanma şansını sürdürmüştü. Silikon Vadisi'nde kendilerini tanıtması ise bu para ödülünden çok daha önemliydi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.