Facebook'ta çok video izleyenler daha çok video reklam görecek

Facebook'ta çok video izleyenler daha çok video reklam görecek

Facebook geçtiğimiz yılın hemen sonunda video reklamlara başlayacağını sızdırılmış, mobil video reklamların testlerine de başlanmış ve 2014'ün ilk çeyreğinde Facebook video reklamlarının nasıl görüneceğine dair bazı detaylar belli olmuştu.

Şimdi de Facebook, resmi blogu üzerinden yaptığı duyuruyla birlikte video reklamlar için yepyeni bir özellik tanıttı. Reklamlar konusunda çok önemli hedeflemeler yapma imkanı sağlayan ve bu konuda Google kadar güçlü duran, hatta zaman zaman Google'dan bile daha güçlü bir hedefleme yapma imkanı sağlayan Facebook, video reklamları için de hedefleme yapma avantajını kullanacak gibi görünüyor.

Bundan böyle Facebook'ta yayınlanacak olan video reklamlar, algoritmalar sayesinde çok video izleyen kullanıcılar, video reklamlarla daha çok karşılaşacak.

facebook_video_ads

Facebook'un çok kısa bir gelecekte (söylentiler birkaç hafta içerisinde karşılaşacağımızı söylüyor) Premium Video Reklam modelini devreye alacağı ve markaların, Facebook üyelerine ulaşmak için video reklamlarını kullanıcıların newsfeed'lerine taşımaya hazırlanıyor.

Facebook video reklamlarıyla birlikte, kendine yeni bir gelir kalemi eklemesinin yanı sıra, pek çok markanın önem verdiği dijital video reklamlar konusunda da değerli bir mecra haline gelecek. Facebook'un video reklamlara önem verdiği ve video reklamların görünürlüğü konusunda televizyon reklamları şirketi Ace Metrix'le birlikte çalıştığı biliniyor. Bakalım Facebook video reklamlarını ülkemizde ne zaman görmeye başlayacağız?

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.