PİLOTT'un 2. döneminde uçuşa geçecek 10 girişim belirlendi
Girişim

PİLOTT'un 2. döneminde uçuşa geçecek 10 girişim belirlendi

 • Türk Telekom'un girişim hızlandırma programı PİLOTT'un 2. dönemi başlıyor.

pilott-ikinci-donem-10-girisim

Türk Telekom'un girişim hızlandırma programı PİLOTT'un 2. dönemi başlıyor. İkinci dönemde ilk aşamayı geçen 10 girişim heyecan dolu bir sürece giriyor.

Geçtiğimiz Mart ayında duyurulan 2. PİLOTT çağrısı bu yıl 300’den fazla başvuru toplamış ve 2 hafta süren değerlendirmeler sonucunda 16 girişim PİLOTT’un 1. Faz’ına katılmaya hak kazanmıştı. 30 Mayıs’ta gerçekleşen PİLOTT Sunum Günü’nde de jüri karşısında yapılan 5’er dakikalık sunumlar sonucunda 10 ekip PİLOTT’un 2. aşamasına devam etmeye hak kazanmış.

Program boyunca sunulan mentorluk, Etiler’de ofis alanı, proje yönetimi desteği, girişimcilik özelinde eğitimler ve Türk Telekom ile ticari işbirliği yapma imkanlarının yanı sıra 10.000’er TL çekirdek sermayesi desteği almaya hak kazanan bu 10 girişimi sizlere tanıtalım.

 1. Atdaa.com: Şehri ziyaret edenlere güvenilir gezi rehberliği sunan, kaliteli ve orijinal içerik üretimine dayanan online seyahat asistanı
 2. Game Looper: Kod yazmadan 2 boyutlu mobil oyun geliştirilmesini sağlayan platform
 3. PirAlev.com: Akıllı sistemlere kolay entegre olabilen, kazazedelerin yerini tespit edebilen, çabuk tepki veren, düşük maliyetli yangın tespit sistemi
 4. HizliCeviri.net: Online ve hızlı çeviri hizmeti sunan bulut tabanlı çeviri platformu
 5. Marketika.com: Küçük ve orta ölçekli perakende işletmelerin dükkan açarak satış yapabildiği, ürünlerinin ve siparişlerinin takibini yapabildiği online market platformu
 6. Marvin: Araçlar için akıllı sürüş değerlendirme ve kaza analiz sistemi
 7. TemizlikYolda.com: Kullanıcılara kuru temizleme, ev temizliği, halı ve perde temizliği, çamaşırhane, pet kuaförü, oto kuaförü gibi temizlik firmalarından online sipariş verme imkanı sunan platform
 8. VitrinGez.com: Kullanıcılarının moda ve dekorasyon kategorilerinde aradıkları ürüne en hızlı şekilde ulaşmalarını sağlayan, indirim alarmı, moda alarmı, listeleme gibi özellikleriyle online alışverişi kişiselleştiren web sitesi
 9. Uzman Vergi: Şahıs şirketleri gibi kendi vergi beyanını verebilen vergi mükelleflerinin online muhasebe işlemleri ve vergi beyanı yapabilecekleri bulut web uygulaması
 10. Zap: Dikkat çekiciliği yüksek LED ekranları taksiler üzerine konumlandırarak konum ve zaman tabanlı reklamlar oynatabilen yeni nesil, akıllı açıkhava reklam mecrası

PİLOTT'un yeni dönemdeki başarılı girişim adayları Ağustos ayının sonuna kadar Yalın Girişim, Etkili Girişim Sunum Teknikleri, Yatırım Finansı gibi eğitimler alacak ve PİLOTT ofisini kullanarak önemli mentorlardan geri bildirim almaya devam edecek. Ağustos sonunda girişimciler bir kez daha Türk Telekom jürisi karşısına çıkacak ve ilk 3 ekip toplamda 100.000 TL girişim sermayesi desteği kazanacak. Bir önceki dönem kazananları gibi Silikon Vadisi’ne de gidecekler. Yatırım Paneli etkinliğinde ise yatırımcıların karşısına çıkacaklar.

İlk dönem kazananları ne yapıyor?

turk telekom pilott girisim hizlandirma programi 2Aldığımız bilgiye göre PİLOTT'un ilk mezunları olan 11 ekipten 6 tanesi Türk Telekom ile ticari işbirliği sürecine devam ederken 1 tanesi Türk Telekom Grubu bünyesinde ürünleşerek kullanıcıya ulaşmış. Üç girişim yatırım almayı başarırken, 4 girişimse yatırım görüşmelerini sürdürüyormuş.

İnternet uygulamaları, bulut bilişim, nesnelerin interneti, ses, görüntü işleme ve veri işleme gibi önemli alanlara odaklanan PİLOTT programının kurumsal alanda başarılı bir girişim hızlandırma programı olduğunu söyleyebiliriz.

Merak edenler PİLOTT ofisini gezdiğimiz Girişim Ofisleri programına göz atarak girişimcilerin nasıl bir ortamda eğitim aldığını inceleyebilirler.

Yorumlar (23)
 1. Çıtayı yükseltmişe benziyorlar. TT'ye ati bir programdan beklemediğim derecede iyi girişimler çıkmış.

 2. Nihat Sanal Nihat Sanal

  Zap, Vitringez, Temizlikyolda ve Hizliceviri bunlardan biri ipi gogusler gibi duruyor

  1. Ferhat Kiliçarslan Ferhat Kiliçarslan

   Zap hoşuma gitti ama kazaya sebep olabilir. Reklam okuyacağım diye kaza olabilir. Bence ana yolda kapatılsın, mahalle aralarında yayın yapsın. İnsaoğlu benim için çok değerlidir. BAŞARILAR Zap AİLESİ

   1. Ahmet Birinci Ahmet Birinci

    ZAP Medya'nın yapmaya çalıştığı direk ''Ticari Araçlarda Reklam Bulundurlması Hakkında Yönetmelik'' 8. Madde F Bendine aykırı.

    Seçim komitesi kontrol etmez böyle birşeyi anlamak mümkün değil. Akraba, eş, dost herhalde... Ülkemde girişimcilikte böyle yürüyor.

    http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=7.5.15177&sourceXmlSearch=&MevzuatIliski=0

   2. Seçim zamanı yapılan pilot uygulamamız titizlikle yürütülmüş, yürürlükte olan mevzuata aykırı bir duruma sebebiyet vermemek amacıyla ürünümüz "Ticari Araçlar" üzerine konumlandırılmamıştır. Seçim zamanı sürdürülmüş pilot uygulamamızı takiben ürünün ticari araçlara konumlandırması için mevzuatsal çalışmalar ve ilgili sertifikasyon çalışmaları ekibimiz tarafından titizlikle sürdürülmektedir.

    Yanlış anlaşılmaya sebebiyet vermemek amacıyla kendimizi bu açıklamayı yapmak durumunda hissettik. İlginize teşekkür ederiz.

 3. Buse Çakıcı Buse Çakıcı

  Türk Telekom’un bu tür bir program başlatıp devam ettirmesi ve projeleri desteklemesi gerçekten çok güzel. Girişimlerde çok iddalı olduğu belli, favorim Temizlikyolda diyebilirim. Oldukça adını duyurmayı başaran ve her eve ulaşabilmeleri güzel. Başarılar dilerim yolunuz açık olsun.

 4. Erdalcem Özdemir Erdalcem Özdemir

  Temizlikyoldayı 2 defa kullandım, ev temizligi ve halı yıkama olarak. İkiside gayet basarılıydı. Guzel bir sistem olusturmuslar ikinci bir yemeksepeti olacak gibi gozukuyor.

 5. Girişimler güzel özellikle temizlik şu sıralar çok popüler olmaya başladı ehil armut'dan daha kullanışlı bir şey çıkarsa tutar

 6. Aslan Köyçay Aslan Köyçay

  Bu seferki girişimler gerçekten de harika hizliceviri ve zap' ın kazanacakların arasında olacağını düşünüyorum.

 7. Yolcu Iskender Yolcu Iskender

  Türkiye de klasik satış odaklı e-ticaret girişimleri görmek güzel. MarkaFoni klonundan başka işlerin olması bir renk getirmiş. Temizlik yolda gördüğüm kadarıyla eşsiz bir yaklaşım olmuş ve bana kalırsa başarılı da olur. Uzman vergi de Türkiye de ihtiyaç duyulan bir app, bence finalde ikisi yarışır.

 8. Bana kalırsa aralarında en ileriye dönük olanı GameLoop. Bir çok kişinin hayalidir kod yazmadan oyun yapabilmek. Üstelik bir de mobil platform destekliymiş

 9. Game Looper çok başarılı bir girişime benziyor. Bütün seçilenleri kutlarım. Marketika nındabir mobil uygulaması olsa, kullanıcılar belli bir saatten sonra sadece mobil kullanım yapıyorlar, bilgisayarlarını açmayı sevmiyorlar.

  1. Mobil aplikasyon çalışmaları başlatılmıştır, en yakın zamanda kullanıma açılacaktır. İlginize teşekkür ederiz.

 10. Uzman vergi sıkıntılı beyanname sürecine son noktayı koymuş gibi. Bravo gençler…

 11. Bayram Akverdi Bayram Akverdi

  Startup projelerin Türk Telekom tarafından desteklenmesi çok güzel. Uzman vergi ve temizlik yolda arasında bir yarışma olur gibi geliyor

 12. Online market alışveriş sektöründe bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Marketika ekibine başarılar.

  1. Online market varken marketika yı kim tikler :)

 13. Alp Cihangirli Alp Cihangirli

  Daha fazla bölgeye hizmet vermesi takdirinde Marketika çok büyüyebilecek bir proje. Şayet ki daha fazla bölgeye hizmet verebilirler ise ipi göğüsleyeceklerini düşünüyorum.

 14. Ela Oktay Ela Oktay

  Temizlikyolda'yı webrazziden öğrenmiştim hatta kupon veriyordu webrazzi. Yıldırım hızında gelip evimi temizlemişlerdi. Herkese tavsiye ediyorum. Aynen bu şekilde devam etmek kaydıyla, çizgisini bozmadan devam etsin lütfen

 15. Ali Demirer Ali Demirer

  Hepsi birbirinden basarili olacaga benzeyen girisimler mevcut. Ozellikle Pilott uygulamasiyla Turk Telekom'u tebrik etmek gerekiyor. Benim icin diger girisimlerin de yurtdisina yerellestirme hizmetiyle acilmasina vesile olacak HizliCeviri.net girisimi favori. Umarim tum girisimler hak ettigi degeri gorur.

 16. Daha önce burada tanıtımını gördüğüm Temizlikyolda.com sitesi ilk 10'a kaldı. Bu girişimi favori görüyorum. Fikir oldukça hoşuma gitmişti. Hediye kuponu ile sipariş verdim ve hizmetlerini beğendim. Çok daha büyüyebilecek ve yemeksepeti gibi olabilecek bir proje olarak görüyorum.

 17. Bence Temizlikyolda, Marketika, Vitringez gelir modeli olarak en iyiler. Yolları açık olsun.