GroupM mobil odağında reklam ajansı Aerodeon'un çoğunluk hissesini satın aldı
Yatırım

GroupM mobil odağında reklam ajansı Aerodeon'un çoğunluk hissesini satın aldı

WPP bünyesinde yer alan GroupM ülkemizde faaliyet gösteren mobil odakta reklam ajansı Aerodeon'u satın aldığını açıkladı.

Satın almaya ödenen sayı paylaşılmazken Aerodeon'un 2013 yılı cirosunun 8,9 milyon TL olduğu ve mal varlığının 8.4 milyon olduğu paylaşıldı.

2002 yılında kurulan Aerodeon dönemin katma değerli mesajlaşma servislerinin ardından, mobil uygulama, mobil reklamlar olmak üzere hizmet veriyor. Avea, Garanti Bankası, Fiat, Turkcell'in de aralarında bulunduğu 300 müşteriye hizmet verdiği ve ajansın 40'tan fazla çalışanın olduğu paylaşılıyor.

Grup olarak Plasenta ve daha öncesinde 41? 29!' satın almasıyla birlikte Türkiye'de 4. satın almasını gerçekleştiren WPP'inin hızlı gelişen pazarlarda ve sektörlerde büyümesinin devam ettireceği belirtilirken, Türkiye'deki şirketlerinin ve iştiraklerinin 900 milyon dolar hasılat elde ettiğinin ve 10 bin kişinin çalıştığı paylaşıyor.

Yorumlar (1)
  1. Logizmo Logizmo

    Özellikle logo melodinin iyi kazandırdığı dönemde en iyi kazanan firmalardan biriydi. Diğer firmalar gibi 2009'a kadar çok iyi kazandılar. Son 3-4 yıldır benzer iş yapan bütün şirketler gibi amvg de zordaydı. Yabancılara gitmesi acı ama şirket yönetimi açısından bakılırsa çok akıllıca bir alışveriş olmuş. Eski bir logizmo çalışanı olarak yine de içim sızladı...

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri