WPP bünyesindeki Y&R, Plasenta'nın çoğunluk hissesini satın aldı [Son Dakika]

WPP bünyesindeki Y&R, Plasenta'nın çoğunluk hissesini satın aldı [Son Dakika]

Yaklaşık 2 hafta önce Webrazzi olarak yeni taşındığı ofisini ziyaret ettiğimiz Plasenta; az önce yaptığı açıklama ile çoğunluk hissesinin WPP bünyesindeki Y&R tarafından satın alındığını duyurdu.

Dünyanın en büyük reklam ve pazarlama grupları arasında yer alan WPP; böylelikle Türkiye'deki dördüncü satın almasını da yapmış oldu.

2011 yılında kurulan Plasenta; Türkiye'de ve uluslararası arenada sosyal medya izleme/yönetme ve yaratıcı dijital proje geliştirme gibi konularda hizmet veriyor. Şirketin anlaşmalı olduğu markalar arasında Coca-Cola, Vodafone ve TEB gibi isimler bulunuyor.

Plasenta yetkililerinden aldığımız bilgiye göre Cem Batu ajansın başında kalmaya devam edecek. Bunun haricinde de ajansın operasyon yapısı ya da çalışan ekibinde herhangi bir değişiklik yaşanmayacak.

Güncelleme:

Az önce WPP'den de resmi açıklama geldi. Açıklamada Plasenta'nın 2012 ve 2013 yılında elde ettiği gelir rakamlarına da yer verildi. WPP'nin açıklamasına göre; Plasenta 2012 yılında 3,5 milyon Türk Lirası, Eylül ayına kadar olan son 12 ayda ise 7,3 milyon Türk Lirası gelir elde etti.

Ayrıca açıklamaya göre WPP 2012 yılında toplamda 5 milyar dolar gelir elde ederek pastanın yaklaşık olarak yüzde 33'ünü ele geçirmeyi başarmış. WPP bu hamleyle beraber Türkiye'de 4 farklı şirkete ve yaklaşık olarak bin çalışana sahip olmuş oldu.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.