TEB, Google Glass'a özel CEPTETEB uygulamasını geliştirdi
Mobil

TEB, Google Glass'a özel CEPTETEB uygulamasını geliştirdi

Daha önce QR kodla kartsız para çekmenin de aralarında bulunduğu birden fazla yeniliğe imza atan TEB, Google Glass için özel bir uygulama geliştirdi. Ülkemizde Google Glass henüz sayılı kişide bulunmasına rağmen TEB'in bu yeniliği dijital dünyaya verdiği önemin bir göstergesi.

Giyilebilir teknolojilerin akıllı saat ve akıllı gözlük ekseninde her geçen gün yeni bir ürünü görmeye alıştığımız bu günlerde TEB, Google Glass uygulaması ile yeniliği takip ederek teknolojiyi erken benimseyen kullanıcıların dikkatini çekecek gibi görünüyor.

Ülkemizin sayılı mobil yazılım şirketlerinden Pozitron'un geliştirdiği Google Glass uygulaması ile kullanıcılar şu an için bankacılık işlemlerini yapamasa da kampanyaları takip edip, bulundukları noktaya en yakın TEB ATM ve şubelerini akıllı gözlükleri ile bulabilecekler.

cepteteb-google-glass

Google Glass uygulama mağazasına yüklenen CEPTETEB uygulaması, kısa bir süre içerisinde uygulama mağazasında yerine alacak. Şimdilik ise TEB çalışanları Glass ile denemeler yapıyor. Yukarıda CEPTETEB Glass uygulaması ile şube ararken çekilmiş ekran görüntüsünü görebilirsiniz.

TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, konuyla ilgili olarak; yakın gelecekte akıllı saat ve gözlükler olmak üzere giyilebilir teknolojilerin günlük hayatımızda daha fazla yer alacağını belirterek. Stratejik önem verdikleri mobil bankacılık alanında başta Google Glass akıllı gözlük olmak üzere farklı platformlar ve servisler ile giyilebilir teknoloji yatırımlarına devam edeceklerini ifade ediyor.

Bankaların yeni teknolojilere dair projelerini sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorumlar (7)
 1. Google Glass a özel cepteteb uygulaması..Hiç düşünmemişler mi ismini ? Gözlük için cepteteb ? Bari ismi gözdeteb olsaymış..

 2. Gözde TEB ismi olsaymış :)

 3. Bıdıbıdı Bıdıbıdı

  ya da TEBeGöz

 4. Emir Sivis Emir Sivis

  Pozitron sponsor olsun, teb reklam versin... Sonra webrazzi editoryal yapmiyor dersiniz.

  1. Türkiye'de bir bankanın ilk kez Google Glass uygulamasını hazırlamasının haber değeri yok mu? Aynı şeyi hiç Webrazzi'yle ilişkisi olmayan bir banka/yazılım geliştirme evi yaptı, getirdi yer vermedik mi?

 5. Salih Seckin Sevinc Salih Seckin Sevinc

  Bu konu hakkında ben de şöyle bir blog yazısı yazdım.

  http://salihseckinsevinc.com/teb-google-glassa-ozel-cepteteb-uygulamasini-gelistirdi-ama/

 6. Son derece akıllıca bir proje. Normal mobil uygulamaları mükemmel yaptılar da google glass'a geçtiler. Kullanıcı potansiyeli ne diye sormak bile komik olur.