Doğuş Yayın Grubu'ndan televizyon merkezli mobil sosyal ağ: dediki.com

Doğuş Yayın Grubu'ndan televizyon merkezli mobil sosyal ağ: dediki.com

Hatırlayacağınız üzere ikinci ekranın çokça konuşulduğu geçtiğimiz yıl Twitter Nielsen'le iş birliğine gitmiş ve televizyon reytinglerini ölçmeye başlamıştı. Televizyon ekranı karşısındaki kullanıcının paylaşma ihtiyacından yola çıkan Doğuş Yayın Grubu sosyal ağ yatırımı dediki.com'u paylaştı.

Kullanıcıya Twitter'da hashtag ile paylaşım yapmaktan farklı olarak anlık programları gösteren ve ilgili programa check-in yapılabilmesine olana tanıyan dediki'ye televizyon izleyicileri için oluşturulmuş sosyal ağ diyebiliriz. Her bir programa yorum yapabilen kullanıcılar kendi arkadaş çevrelerini de oluşturabiliyor.

dediki-ekran-goruntus Mobil odakta sosyal ağ olan dediki şu an için iPhone kullanıcılarına hizmet veriyor. Ana sayfada o anda yayınlanan programlar yer alırken, keşfet bölümünde dizi, spor, belgeselin de aralarında bulunduğu 6 farklı kategoriden en çok izlenilen programlara yer verilmiş.

Televizyon kanallarının programları daha da fazla kişiye ulaştırmak için hashtagle destekleyerek dijitale adım attığı bir dönemde gelen bu yatırımın Facebook ve Twitter'da paylaşım yapan kullanıcılar tarafından ne kadar benimseneceği merak konusu. Benzer hizmeti veren TivilogTrendin ve Turkcell'in satın alınma sürecinde olan Dakick.com'u da göz önünde bulundurduğumuzda dediki'nin önünde uzun bir yol göründüğünü söylememiz mümkün.

dediki'nin web sitesine buradan, iPhone uygulamasınaysa buradan ulaşabilir, tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.