Turkcell, Dakick.com'u satın alıyor! [Duyum]

Turkcell, Dakick.com'u satın alıyor! [Duyum]

dakick-turkcell2011 yılında Sahibinden.com'un da sahibi olan Aksoy Ventures'tan yatırım alan Dakick.com, duyumlarımıza göre Turkcell tarafından satın alınıyor.

Turkcell ve Dakick.com arasındaki anlaşmaların tamamlandığı ve servisin kısa bir süre içerisinde Turkcell'e devrolacağı haberi bize ulaştı. Konuyla ilgili her iki şirketten yetkili kişileri aradık ancak ulaşamadık. Güvendiğimiz kaynaklar, satın alma için Turkcell'in Dakick için yaklaşık 1 Milyon TL ödeyeceğini bize iletti.

Nisan 2011'de kullanıcılara hizmet vermeye başlayan Dakick.com "Sosyal Zaman Kılavuzu" sloganıyla yola çıkmıştı. Konser/Parti, Sahne Sanatları, TV Yayınları, Fuar gibi birçok kategori altındaki etkinlikleri listeyerek kullanıcılara sunan Dakick bunların yanında kullanıcıların sisteme üye olduktan sonra ilgi alanlarına yönelik etkinlik ve organizasyonlarıda onlara bildiriyordu. Böylece kullanıcı merkezli bir etkinlik takibi ve bununla birlikte dikey modelde geniş kapsamlı bir içerik servisi olmayı hedefliyordu.

Tam bir platform olmak için  açılışından yaklaşık 1 yıl sonra Haziran 2012'de geliştiriciler için API ve Wigdet'ını sunan Dakick, bu hamleyle birlikte etkinlik, organizasyon rehberi niteliğinde ve geliştiricilerinde yararlanabileceği bir platforma dönüşme hamlesi yapmıştı. Servis aynı zamanda o dönem diğer içerik servisleriylede iş ortaklığı anlaşmaları yaparak işbirliklerini güçlendirmişti. Bununla birlikte servis mobil uygulamasınıda yayına alarak tüm platformlarda kullacılarla buluşmuş ve kullanıcıların ihtiyaçlarına her noktadan cevap verebilen bir yapıya kavuşmuştu.

Dakick gibi içerik yönünden çok güçlü olan ve tüm platformlarda yer alan bir servisin Turkcell tarafından satın almasını Turkcell için doğru bir hamle olarak yorumlayabiliriz. Turkcell ve Dakick anlaşmasının detaylarını ulaştıkça yazıyı güncelleyip sizlere aktaracağız.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.