Turkcell, Dakick.com'u satın alıyor! [Duyum]
Yatırım

Turkcell, Dakick.com'u satın alıyor! [Duyum]

dakick-turkcell2011 yılında Sahibinden.com'un da sahibi olan Aksoy Ventures'tan yatırım alan Dakick.com, duyumlarımıza göre Turkcell tarafından satın alınıyor.

Turkcell ve Dakick.com arasındaki anlaşmaların tamamlandığı ve servisin kısa bir süre içerisinde Turkcell'e devrolacağı haberi bize ulaştı. Konuyla ilgili her iki şirketten yetkili kişileri aradık ancak ulaşamadık. Güvendiğimiz kaynaklar, satın alma için Turkcell'in Dakick için yaklaşık 1 Milyon TL ödeyeceğini bize iletti.

Nisan 2011'de kullanıcılara hizmet vermeye başlayan Dakick.com "Sosyal Zaman Kılavuzu" sloganıyla yola çıkmıştı. Konser/Parti, Sahne Sanatları, TV Yayınları, Fuar gibi birçok kategori altındaki etkinlikleri listeyerek kullanıcılara sunan Dakick bunların yanında kullanıcıların sisteme üye olduktan sonra ilgi alanlarına yönelik etkinlik ve organizasyonlarıda onlara bildiriyordu. Böylece kullanıcı merkezli bir etkinlik takibi ve bununla birlikte dikey modelde geniş kapsamlı bir içerik servisi olmayı hedefliyordu.

Tam bir platform olmak için  açılışından yaklaşık 1 yıl sonra Haziran 2012'de geliştiriciler için API ve Wigdet'ını sunan Dakick, bu hamleyle birlikte etkinlik, organizasyon rehberi niteliğinde ve geliştiricilerinde yararlanabileceği bir platforma dönüşme hamlesi yapmıştı. Servis aynı zamanda o dönem diğer içerik servisleriylede iş ortaklığı anlaşmaları yaparak işbirliklerini güçlendirmişti. Bununla birlikte servis mobil uygulamasınıda yayına alarak tüm platformlarda kullacılarla buluşmuş ve kullanıcıların ihtiyaçlarına her noktadan cevap verebilen bir yapıya kavuşmuştu.

Dakick gibi içerik yönünden çok güçlü olan ve tüm platformlarda yer alan bir servisin Turkcell tarafından satın almasını Turkcell için doğru bir hamle olarak yorumlayabiliriz. Turkcell ve Dakick anlaşmasının detaylarını ulaştıkça yazıyı güncelleyip sizlere aktaracağız.

 

Yorumlar (11)
 1. hocam 1 milyon sizce az değil mi? Bir de neye göre bu değerlemeyi yapıyorlar ? cidden merak ettim.

 2. Sinan Uyanık Sinan Uyanık

  Bedavaya almışlar. Toplam 6 kişilik bir ekip olsa 3 yılda 1 milyon yapar.

  O kadar uğraş, zaman, risk, müşteri, yazılım hepsinden önemlisi data için çok az bir rakam.

 3. Ömer Ekinci Ömer Ekinci

  Serkan Ünsal, doğru bir girişimci. Çok makul, çok bilgili ve deneyimli, paylaşımcı, pazarı büyütmeye, kaliteli bir girişimci.

  Dakick.com u şişirip satmak üzere değil, bir bebeği büyütür gibi emekle büyüttü. Türkiye'de içerik çok kıymetli olmadığı için (Maalesef) zor da bir iş yaptı.

  Ne kadara satarsa satsın, Dakick.com bir başarı hikayesidir.

  Serkan Ünsal da bu sektör için çok değerli bir isim, bu değerini gençlere aktarmaya ve yeni projeler üretmeye devam etmelidir.

 4. Osman Ayhan Osman Ayhan

  Eğer bu satış doğruysa öncelikle hayırlı olsun.

  Serkan Ünsal'ın eski bir Turkcell'li hem de buss. dev. departmanında yönetici oluşu bu işi kolaylaştırmış olabilir...

  Ne iş yaparsanız yapın Network çok ama çok önemli.

 5. Siteyi yapanlar bu satışın gerçekleştiği günün ertesi sabahı kalkıp siteye baktıklarında kullanıcıların yıllardır gördüğünü görecekler.

 6. Serkan Bey' i tebrik ederim.Umarim yakinda baska yeni bir proje ile görürüz kendisini.Her iki taraf icin de hayirli olur insallah.

  Ulas K.

 7. Burak Okumuş Burak Okumuş

  Zaten aldığı toplam yatırım miktarı da 1 milyon tl ye yakındı. Her ne kadar kullanışlı bir sistem oluşturmuş olsalar da demek ki bu süreçte maddi olarak ciddi bir büyüme elde edememiş. Satışla ilgili Osman Ayhan'ın aşağıdaki yorumu bana da mantıklı geliyor. Keza büyük kitlelere hitap eden internet odaklı mecralarda çokça tanıtılmasına, desteklenmesine rağmen kullanıcı anlamında bekledikleri büyümeyi elde etmiş gibi görünmüyorlar. Ama Turkcell bünyesinde daha güzel bir iş haline gelebilir.

 8. Melih Melih

  Geliri olmayan bir girişimi 1 milyona almak resmen iyilik yapmak gibi birşey. Sürekli veri girişi gerekiyor, tonla içerik var tonla güncelleme demek.

  Web girişiminiz, sitenize reklam almaya ve bu reklamlardan alınan ücretlere dayanıyorsa rakamların çok düşük olduğunu bilin.

  Yatırımcıların öğrenecek çok şeyi var !

 9. Hamit Üçer Hamit Üçer

  Serkan Bey mobilde çok iyi büyüyoruz demişti, o yüzden Alexa'ya bakmak mantıksız. Yazın kendisiyle bir toplantı yapmıştık, cirolarının iyi bir seviyeye geldiğini ama yeterli olmadığını söylemişti, yani gelirleri var. Satın alanın da mobil bir operatör olduğunu düşünürsek güzel bir iş olmuş. Hayırlı olsun.

 10. Aksoy grup bence artık para vermekten sıkılmış. Elimden çıksa da kurtulsam gözüyle bakmış olabilir.

  Bence iyi fiyata satılmış. Bu kadar edeceğini düşünmüyorum.

  Serkan, bunu başarı hikayesi diye her yerde satmaya başlar.

 11. Faruk Üstün Faruk Üstün

  1 milyon !!!

  Ne çöp projelere bu paralar harcanıyor ve daha hayata geçmeden kaybolup gidiyor. Dakick bu bedele gidiyorsa demekki girişimciler zor duruma düşmüş artık elde avuçtakini de kaybetmemek için kaça olursa verelim demek zorunda kalmışlar gibime geliyor.

  Yazık !!!