Dropbox, Readmill'i 8 milyon dolara satın aldı

Dropbox, Readmill'i 8 milyon dolara satın aldı

Bu yılın başında aldığı yatırımla 10 milyar dolarlık değerlemeye ulaşan ve bu yıl içerisinde halka arz etme ihtimali bulunan Dropbox, sosyal okuma uygulaması Readmill'i satın aldı. TechCrunch'da duyurulan ve ilgili sitenin aldığı duyumlara göre, Berlin merkezli girişim, bulut depolama servisi Dropbox tarafından 8 milyon dolara satın alındı.

iOS ve Android versiyonları bulunan sosyal okuma uygulaması, birkaç yıl önce Drobpox ile entegre çalışmaya başlamıştı. Kısacası Dropbox ve Readmill'in ilişkisi maziye dayanıyor. Henüz resmi olarak açıklanmamış olsa da, Dropbox'ın Readmill'i satın alması, daha çok bir yetenek satın alması olarak nitelendirilebilir.

readmill_kafka

Alınan duyumlara göre, 8 milyon dolarlık satın almanın çok ufak bir kısmı nakit olarak Readmill'e ödenecek. Geri kalan miktar ise, Dropbox hisselerinin bir kısmının Readmill'in kurucu ortaklarına geçmesi bekleniyor. Böylelikle Readmill'in kurucu ortakları da Dropbox ekibinin birer parçası olmak için Dropbox'ın San Francisco'daki ofislerine taşınacak.

iOS versiyonunu buradan, Android versiyonunu ise buradan indirebileceğiniz Readmill'in akıbeti ise şimdilik belli değil. Ancak kurucu ortaklarının Dropbox ekibine katılacaklarını düşünürsek, Readmill çok yakında uygulama mağazalarından silinebilir veya varlığını minumum destek ile hiç güncelleme gelmeden sürdürülebilir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.