Dropbox 250 milyon dolar yatırımla, 10 milyar dolar değerlemeye ulaştı

Dropbox 250 milyon dolar yatırımla, 10 milyar dolar değerlemeye ulaştı

Bulut depolama servisi Dropbox, Wall Street Journal'da çıkan habere göre tam 250 milyon dolarlık bir yatırım aldı.

250 milyon dolarlık yatırıma önderlik eden firma ise New York merkezli sermaye ve risk yönetim şirketi BlackRock oldu. Hatırlayanlar olacaktır, geçtiğimiz yılın Kasım ayında sizlere Dropbox'ın 8 milyar dolar değerleme ile yatırım alacağı haberini paylaşmıştık. Dropbox'ın 10 milyar dolar değerlemeye ulaşması, şirketin değerinin günden güne arttığını da gösteriyor.

Dropbox, 2011 yılındaki değerlemesini net şekilde ikiye katlamayı başarırken, çok hızlı değerlenmesi ile dikkatleri de üzerine toplamayı başardı.

Dropbox'ın yatırım aldığı BlackRock, dünyanın en büyük sermaye ve risk yönetimi şirketlerinden birisi ve portfolyosunda da binlerce şirket alıyor. Aynı zamanda binlerce çalışanı olan BlackRock, Wall Street Journal'ın rakamlarına göre 4.32 trilyon dolarlık devasa bir varlığı yönetiyor.

Dropbox'ın değerlemesinin 10 milyar dolar gibi inanılmaz bir rakama ulaşması tabii ki akıllara, Dropbox'ın halka arzını (IPO) gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceği sorusunu da akıllara getiriyor. Ancak şu ana dek bu konuda atılmış herhangi bir adım yok Dropbox'ın şu anda CFO pozisyonunda bir çalışanı da bulunmuyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.