Red Herring 2014 Avrupa 100 listesi için Türkiye'den 10 şirket finalde!

Red Herring 2014 Avrupa 100 listesi için Türkiye'den 10 şirket finalde!

Red Herring, her yıl Avrupa'nın en yenilikçi teknoloji girişimlerini sıraladığı Avrupa’nın En İyi 100 Şirketi (2014 Red Herring Europe) listesi için finalistlerini açıkladı. Listede Türkiye’den 10 teknoloji şirketi yer alıyor. 

2013 yılında listeye Türkiye'den dört teknoloji şirketinin girmesinin ardından, bu yıl 10 Türk şirketinin sıralamada yer alması dikkat çekici bir artış olduğunu gösteriyor.

Finalistlerin açıklanmasının ardından, kazananların duyrulacağı Red Herring Top 100 Europe etkinliği 7-9 Nisan arasında, Amsterdam'da duyurulacak.

Listede yer alan girişimlerse şöyle: Annelutfen, markafoni.comSopsy/Zet.com, Tasit.com internet ve online kategoride; idemama.com dijital pazarlama, reklamcılık; mobilike.com mobil kategoride; Prisync ve Tmob yazılım kategorisinde; Tikle (Arti Teknoloji) telekomünikasyon kategorisinde, ininal.com ise diğer kategoride sıralanıyor.

Herhangi bir başarı sıralaması yapmayan Red Herring Avrupa En İyi 100 listesine Türkiye’den giren ilk şirket 2011 yılında Mikro Ödeme olmuştu. 2012 yılında finalistler arasında Türkiye’den bir şirket yoktu ama 2013 yılında, 4 şirketin yanısıra İdeasoft da bulut (bilişim) kategorisinde 2013 kazananları arasına girmişti. SefaMerve ise aynı yıl Red Herring Global listesinde yer alan tek Türk şirket oldu. 
Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.