Türkiye'den dört internet şirketi Red Herring 2013 Avrupa 100 listesine girmeyi başardı
Etkinlikler

Türkiye'den dört internet şirketi Red Herring 2013 Avrupa 100 listesine girmeyi başardı

Uluslararası medya şirketi Red Herring, biz kez daha önde gelen teknolojik yenilikleri göz önünde bulundurarak seçtiği Avrupa’nın En İyi 100 Şirketi listesini açıkladı. Listede Türkiye'den 4 internet/teknoloji şirketi var.

Avrupa, Asya ve Kuzey Amerika için 3 farklı başarı listesi hazırlayan Red Herring, geçmişte Facebook, Twitter, Google, Yahoo, Skype, Salesforce, eBay, Zynga gibi şirketleri ödüllendirmişti. Bu yılki listede Türkiye'den 4 şirket var ve 4'ü de internet ve mobil sektör oyuncusu.

Türkiye'den 5 Finalist, 4 Kazanan

Sosyal medya kategorisinde Admingle, yazılım kategorisinde Pozitron, internet/online kategorisinde ise e-ticaret sitelerimizden ikisi Evmanya ve SefaMerve 100 başarılı şirket arasına girmeyi başarmış.

Herhangi bir başarı sıralaması yapmayan Red Herring Avrupa En İyi 100 listesine Türkiye'den giren ilk şirket 2011 yılında Mikro Ödeme olmuştu. 2012 yılında finalistler arasında Türkiye'den bir şirket yoktu ama bu yıl yukarıdaki 4 şirketin yanısıra İdeasoft da bulut (bilişim) kategorisinde 2013 finalistleri arasına girmiş.

Türkiye'den çıkan internet girişimlerin Avrupa çapında ödül kazandığı bir yer de Europas olmuştu. Markafoni, Europas 2012'de En İyi Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) girişimi seçilmişti.

Yorumlar (9)
 1. 15 scrolla anca bitirebildiğiniz anasayfasında alt alta dizili kare bannerlar dışında bir kategorizasyonu olmayan, ismini ilk defa duyduğum sefamerve.com hangi "innovative" ve "unique" tarafıyla hayatımda ilk defa duyduğum bu ödülü almış Webrazzi'de bilen var mı bunu ?

  (hakkaten merak etti)

  1. %90'nı müslüman olan bir ülkede yaşıyoruz. Bunu anlamayacak ne var. Kutuplarda buzdolabı satmıyorsun. Ayrıca bu sitenin hedef kitlesini oluşturan insanlar çok çarşı pazar dolaşan alış veriş yapan insanlar değil. Bu tamda e-ticaretin ruhuna uygun bir pazar yeri. Sanırım Anadoluda bu ürünlere ulaşamayan bayanlar, direk bu site üzerinden alış veriş yapıyorlar. Siteye bakıyım dedim, bir şey dikkatimi çekti sitede facebook beğeni sayısı eğer doğruysa "1.603.934 kişi SefaMerve'yi beğendi." çok yüksek bir rakam. Sanırım bu site Hepsiburada.com dan daha fazla ciro yapıyor. Webrazzi ekibinden rica edelim ofislerini bir ziyaret etsinler :)

 2. Sedat Özen Sedat Özen

  4000€ Katılım ucretini odeyecek Turkiyeden bildikleri firmaları çağırıp veriliyor. :) Biraz ucreti mukabilinde denebilir

  1. Sedat, Red Herring gibi odul veren ve sirketleri analiz eden az krulus var. Sirketler bir kac aydan beri bas vurup elimine oldu. Ilk etapta 400'e yakin sirket secildi. Short list 240 firmayi icerdi. 130+ firma son sunum turuna davet edildi ve sadece 100 firma kazanabildi. 30+ firma malesef (birisi turk) odul kazanamadan ulkelerine dondu. Buna bakarsaniz Facebook da incelenmek icin ilk etapta katilim parasini odemek zorunda kaldi. Adamlar ciddi bir kadro calistiriyor.

 3. sefamerve.com nedir acaba?

  kendimi web, e-ticaret, sosyalmedya konularını profesyonel bir şekilde takip eden birisi olarak tanımlayabilirim. Hayatımda sefamerve.com diye bir girişim duymadım. 1.6 Mio Facebook like'ı da cabası!!!

  1. bir zamanlar hac malzemeleri satan bir dükkandı.internete taşınmışlar

  2. Serkan Serkan

   Bende bu haberle birlikte ilk defa duymuş oldum ama Alexa ülke sıralaması 763... Yani inanılmaz bir kullanıcı trafiği var.

   Demek ki webrazzi'de yer almayan ama çok ciddi boyutlarda olan siteler/şirketler/vb... var...

   Sadece webrazzi'yi takip ettiğim için görmedim sanırım...

 4. 1.6 mio fan tamamda, people talking about %10 a yakın. Bu sosyal ticaret olmuş

 5. Olcay Birgun Olcay Birgun

  Teknoloji ile ilgili insanlarimizin commentleri bunlarsa ilgisizlerin ne yazacagi belli degil. Admingle soba borusu, Pozitron karadelik, Evmanya Bakirkoy ruh ve sinir hastaliklari hastanesi, Sefamerve dondurmaci demediginize cok sasirdim gercekten.

  En azindan google, alexa, ya bakin yazin bu kadarda olunmazki. Red Herring twitter, facebook, salesforce gibi bir cok startup'i ilk lanse eden sirket. Amerika kitasindan gorup bulmus Turkiye'deki sirketleri cikartmis. Bizim teknoloji bilir arkadaslarimiz duymamis. Ozru kabahatinden buyuk. Tabi canim Red herring buyuk hata yapmis vallahi ozur dilemeli. Ey Allahim.