Metrekare'den ev arayanlar için Google Glass uygulaması
Nesnelerin İnterneti

Metrekare'den ev arayanlar için Google Glass uygulaması

Bir dönemin zorlukları arasında yer alan ev ararken gözü sürekli binalarda gezdirmek, kiralık veya satılık yazısını aramak hatta telefonu okumaya çalışmak gün geçtikçe azalıyor. Değişen teknolojiyle birlikte kullanıcılar önce webden sonra akıllı telefonlardan aradığı evi bulmaya başladılar.

Akıllı telefondan giyilebilir teknolojilere doğru değişen akımda Metrekare, Google Glass'a özel özel uygulama geliştirmiş. Aralık ayında size tanıttığımız mobil odakta seri ilan sitesi Metrekare.com'un geliştirdiği Google Glass uygulamasıyla yakınlarında bulunan ve kriterlerine uygun olan satılık ve kiralık evlerden hemen haberdar olup harita üzerinde görüntüleyebiliyor.

Girişimin kendi içerisinde geliştirdiği uygulama sayısı ülkemizde sınırlı olan Google Glass'la yeni müşterileri hedeflemese de Metrekare'nin mobil ve giyilebilir teknolojiye ilgisinin ve beklentisinin bir göstergesi. Uygulamayla kullanıcılar yakınlarındaki ilanları bulabilmenin haricinde, kriterlerine uygun ilan olduğunda bildirim alıyorlar ve ilan detaylarını dinleyebiliyorlar.

Hazırlanan videoda kullanıcı ilanı bulup dinlemesi haricinde  ilan sahibine akıllı gözlükle ulaşabilmesi gelecekte akıllı telefonlardan daha hızlı çözümler adına güzel bir örnek olmuş. Google Glass uygulması için hazırlanan videoyu aşağıda bulabilirsiniz;

Yorumlar (12)
 1. bukadar kaba görünen birşeyi kim takar merak ediyorum

 2. Ontheroad Ontheroad

  İlk çıktığında çok beğendiğim bir siteydi. Şimdi tekrar kontrol ettim. Sitenin arama kısmı düzgün çalışmıyor. SEO yapayım derken google tarafından fena cezalandırılmışlar. 'metrekare' kelimesi ile google da aradığımızda ilk 3 sayfada hiç bir link bulunmuyor adwords dışında. Keşke google glass uygulaması yapacaklarına daha profesyonel bir seo ekibiyle çalışsalarmış.

  1. Tekrar kontrol ettiniz mi? Ben de birinci çıkıyor. Google dalgalanması gelip geçici.

   1. Ontheroad Ontheroad

    şimdi kontrol ettim düzelmiş

 3. memlekette her 1 kişiden 1'inde olan google glass'a app geliştirmek gerçekten 10 numara bir hareket olmus.

  yatırımcı parası mı cok geliyor anlamıyorum ki :)

  1. Adamlar reklam çalışması yapıyor. Seni burda konuşturduklarına göre oldukçada başarılı geçiyor reklam çalışmaları. Başka ne yapsalardı burda haber değeri taşırdı bir düşün istersen.

   İkincisi google glass bir gün sokağa inecek. Gelecek için iyi bir yatırım. Tabi şahsi fikrim sokağa inmeden metrekarenin kepenk kapatacağı yönünde ya neyse oda şahsi bir görüş işte.

   1. Olcay İlker Olcay İlker

    Mete kardeş,

    Burada konuşturuyor da ne oluyor? Müşteriye yansıması var mı? İnsanlar olumlu şekilde konuşmadıkları zaman isme zararda bulunur. Bugün ajdarı da konuşuyoruz ama adamcağız para kazanamıyor. Sorsan tarkan kadar ünlü? :)

    Emrah'ın dediği çok doğru esas seo olmadıktan, siten kötü olduktan sonra google glassa aldanıp kimse ev bakmaz.

    Emrah +1

 4. İnternet ve teknoloji şirketiyseniz ve basit ilan sitesi olmayacaksanız, neden olmasın?

 5. Emir Sivis Emir Sivis

  bizim emlakcilara uymaz! adam evi bulduktan sonra gider ev sahibine.

 6. Burak D. Burak D.

  good artists copy, great artists steal..

  http://vimeo.com/67516488

  bari tanıtım filmi kopya olmasaydı.

 7. Beren Baltacı Beren Baltacı

  Güzel bir gelişme yalnız bu google glass'ı kaç kişi takıp gezer bilemiyorum.

 8. Arkadaş iyi yakalamış, reklam filmi diğerinin neredeyse kopyası, orijinalinin üzerine dublaj yapsalar da olurmuş :)

  Bunun yanında gugıl gözlük kullanımının kısa dönemde artacağını düşünmüyorum, Bu tür uygulamalarda akıllı telefona ek bir avantaj ortaya koyduğunu söylemek zor, üstelik görüntüsü de çok kaba.