Aslanoba Capital ve Earlybird Venture Capital'den emlak seri ilan yatırımı: Metrekare.com

Aslanoba Capital ve Earlybird Venture Capital'den emlak seri ilan yatırımı: Metrekare.com

Temmuz ayında Earlybird Venture Capital, 200 milyon dolarlık 4. tur fonunu duyurduğumuz haberden sonra girişim sermayesi Türkiye'de ilk yatırımını, Aslanoba Capital ile birlikte emlak seri ilan sitesi Metrekare'ye yaptı.

Yapılan yatırımla ilgili rakam paylaşılmazken Metrekare'nin kurucuları arasında yer alan Serhat Karahan yatırım tutarının 7 haneli olduğunu paylaştı.

Earlybird Venture Capital ve Aslanoba Capital’in emlak sektöründe ilk yatırımı olan Metrekare.com mobil önceliğinde ilerleyen emlak seri ilan sitesi. Hasan Aslanoba'nın Nisan ayında Webrazzi TV'de ekip önceliğinde yatırım yapacağını belirttiğinin en iyi yansımasını Metrekare'de görebiliyoruz.

Boğaziçi Üniversitesinden mezunu 3 arkadaş olan Serhat Karahan, Halil Akın ve Arda Bayındır tarafından kurulan girişimde 9 bilim olimpiyat madalyası ve 4 sınavda Türkiye birinciliği var. Alınan yatırımla metrekare'nin ilk hedefi mobil uygulamaların ve web sitesinin geliştirilmesi üzerine olacak.

metrekare-ekran-goruntusu

Sitenin anasayfasında sade tasarımla birlikte ilk dikkati çeken nokta mobil uygulamalar oluyor. Metrekare.com Mayıs ayında kurulmasına rağmen hem Android hem de iOS uygulamalarını çıkarmış. 4 aydır açık olan Beta sürecindeki web sitesinde ilan araması ve eklemesi yapılabiliyor ve kullanıcılar üye olarak favori ilanlarını ve aramalarını oluşturabiliyor.

Ev arama süreci bazen bilgisayar karşısında bazen ise sokaklarda dolaşılarak geçirilen, kimi zaman haftalar kimi zaman ise aylar sürebilen uzun bir süreç. Metrekare mobil uygulamaları ile bu süreçte kullanıcının hayatını daha da kolaylaştırmayı hedeflemiş. Web sitesi ile senkronize çalışan mobil uygulamalarla kullanıcı çevredeki evleri ve emlak ofislerini görebilmenin yanında cep telefonundan ilan ekleyebiliyor ve uygun evlerden anında haber alabiliyor.

metrekare-ekran-goruntusu

4 aydır web sitesi kullanıma açık olan girişimde 100.000'e yakın ilan bulunuyor. Reklamlara da başlayan girişimin büyüme hızı aylık yüzde 300 şeklinde gerçekleşmiş. Şu an 13 kişilik bir ekiple hizmet veren Metrekare'nin dikkat çeken bir özelliği Amazon’un girişimleri desteklediği Amazon Activate programına  seçilen girişimlerin arasında yer alması.

Yakın zamanda web sitesinde önemli değişiklerin geleceğini paylaşılırken girişimin mobilde ki büyümeyi göz önünde bulundurara mobil odağında ilerlemesi dikkat çekiyor. Gelecek yıl güzel haberlerini sizlerle paylaşacağımızı umduğum Metrakare'nin mobil uygulamarıyla ilgileneler Android uygulamasına Google Play'den iOS uygulamasınaysa App Store'dan uygulamalarına buradan ulaşabilirler

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.