Gittigidiyor 2013'te yüzde 69 büyüdü
E-Ticaret

Gittigidiyor 2013'te yüzde 69 büyüdü

gittigidiyor-logo2011 yılının 2. çeyreğinde eBay bünyesine dahil olan ve eBay'in Türkiye iştiraki olarak yoluna devam eden Gittigidiyor, 2012 yılından sonra 2013 yılını da oldukça yüksek büyüme rakamlarıyla kapattığını açıkladı.

Bununla birlikte şirketin açıkladığı son önemli bilgilerden başka bir tanesi ise üye sayısının 10 milyondan fazla olduğu bilgisi. 2012 yılını %46 büyüme ile kapatan Gittigidiyor için 2013 yılının özellikle 2013'ün ikinci yarısının çok hareketli geçtiğini söyleyebiliriz.

2013 Kasım ayının başında yeni logosunu tanıtan şirket bununla birlikte Kasım ayı sonunda yeni CEO'larının Gülfem Toygar olduğunu açıklayarak, sektörde büyük yankı uyandırmıştı. Tüm bu gelişmelerle birlikte şirket 2012 yılında yakaladığı %46'lık büyümeden sonra 2013 yılında %69 büyüme sağlayarak sağlam temellerle ilerlediğini bir kez daha göstermiş oldu .

Şirketin aktardığı diğer önemli ve ilgi çekici veriler ise Gittigidiyor üzerinden her 3 saniyede 1 ürünün satıldığı ve aylık ortalama 750 bin ürün satışının gerçekleştiği. Şirketin mevcut durumda 5 milyondan fazla ürünü listelediğide bir diğer ilgi çekici bilgi.

Tüm bunlarla birlikte GittiGidiyor, eBay avrupa organizasyonu içinde, hem işlem hacmi hem de net gelir sıralamasında 5. sırada yer almayı başarmış. Şirketin CEO'su Gülfem Toygarın aktardığı bilgilere göre ise e-ticarette, en hızlı büyüyen kanallardan biri olan mobil alanda GittiGidiyor’un uygulamalarının indirilme sayısı 1,5 milyona ulaşmış durumda.

iPad, iPhone, Android telefon, Android tablet uygulamaları ve mobil site üzerinden erişebilmelerine olanak sağlayan GittiGidiyor için 2014 yılında mobil kanalların çok daha önemli bir konuma geleceği Toygar'ın aktardığı bir diğer bilgi.

Yorumlar (5)
 1. Bahadır Bahadır

  Ciro gibi mali değerler açıklanmadan kuru kuruya %46 büyüdü demek hiç inandırıcı gelmiyor. Zira piyasada rekabet edebilecek bir fiyat politikaları yok.

  1. Fiyat konusunda GG sadece öneri ve teklifte bulunabilir. Bu neden direk fiyatı diledikleri gibi etkileyemezler.

   bunun yanısıra kurumsal işbirlikleri güçlendirmek adına komisyon oranlarını da aşağı yönlü olarak esnettiler.

   bu da hem daha iyi fiyatlara zemin hazırladı hem de kaliteli firmalar ile çalıştıkları için müşteri memnuniyeti arttı.

   Bu büyüme oranı bence doğru ve sadece başlangıç.

   1. Mahmut Abi Mahmut Abi

    Büyüme oranının bencesi sencesi mi olur? Bilanço açıklamadıktan istediğin oranı yaz. Alttaki linke bakarsan da yüzde seksen büyümüş.

    https://webrazzi.com/2013/11/05/logosunu-yenileyen-gittigidiyor-2013te-yuzde-80-buyudu/

 2. Sami Eymur Sami Eymur

  Ne oradaki dükkan sahibi nede oraya ürün almaya giren müşteri tanır Gülfem Toygarı. 3 yıldır satış yaptığım ve ayda 3000-4000 TL ciro yaptığımız halde en sonunda illallah edip bıraktık. Sade biz değil kendi kategorimde pekçok rakip satıcıda bıraktı. İşler gitgide düştü, müşteri kalitesi düştü.. Bunlar %69 büyümüşler. Ablam önceden günlük 100 adet sipariş alırken şimdi 6-7 ye düştü, sade kızkardeşimin değil rakibininde satışları düştü. Bunlar biz büyüyoruz diyor. Bunların sadece burunları büyüyor.. Hemde %69 değil %200... Tasarımlarımızı patentledik, eskiden birisi sizin modelinizi sattığında sadece patent noyu isterlerdi, şimdi evrakı yolladık, "yok efendim, bide siz şu formu doldurun" ... Büyürsünüz büyürsünüz emin olun... Satıcılar bir bir terk ettikten sonra alıcı gelse ne olacak..

 3. Gittigidiyor.com bana artık soğuk geliyor. Basit bir kullanıcı olarak eski telefonumu satmak istedim ürün listelemek için 3-5 tl para alıyor sattıktan sonra yüzde bilmem kaçını alıyor. Bence rakipleri bu işi daha iyi yapıyor.

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri