Logosunu yenileyen GittiGidiyor, 2013’te yüzde 80 büyüdü

gittigidiyor-logoeBay’in sahibi olduğu Türkiye’nin en büyük e-ticaret şirketlerinden GittiGidiyor, logosunda yeniledi. Hatırlayacağınız üzere 2001 yılında açılan GittiGidiyor’a eBay 2007 yılında ortak olmuş aradan geçen 4 yılın sonunda ise çoğunluk hissesini satın almıştı. eBay ABD’de yaptığı logo ve sayfa tasarımı değişiklerini GittiGidiyor ile devam ettirdi.

GittiGidiyor yenilenen logosu ile eBay’e daha yaklaşmış. eBay’in renkleri olan mavi, sarı, kırmızı ve yeşili kullanarak artı işaretini oluşturan şirket yazıda ise sadeleştirmeye gitmiş. eBay logosununda altta belirtildiği logo ile ilgili eğlenceli tanıtım filmi hazırlanmış. 

Reklam ajansı Alice BBDO olan tanıtım filminde tüm fotoğraflar, objelerin ve oyuncuların her karede yer değiştirmesiyle oluşturulan stop motion tekniği kullanılmış. Verilen bilgiye göre toplam 60 kişilik bir ekibin 3 gün süren yoğun çalışmasıyla tamamlanan filmde, yaklaşık 1.000 kare fotoğraf kullanılmış. Her saniyesi için 20 kare fotoğrafın ve yaklaşık 250 ürünün kullanıldığı reklam filminin müziğini ise Yasemin Mori bestelemiş.

Bir basın toplantısıyla tanıtılan yeni logo ve reklam filminin dışında şirket, 2013 yılında %80 büyüme sağladığını da açıkladı. Üye sayısında 9.5 milyona ulaşan GittiGidiyor üzerinden ayda ortalama 750 bin ürün satılıyor ve bunların %83’ü sıfır ürünlerden oluşuyor. Gittigidiyor’un ebay’in iştirakları arasında Avrupa’da 5. en büyük pazar olduğunun paylaşıldığı toplantıda hedefin ise Avrupa’da ilk üçe girmek olduğu aktarıldı

Siz Gittigidiyor’un yeni logosunu nasıl buldunuz?

Yorumlar (30)

 1. Keşke bir de çağrı merkezi açsa ya da atılan maillara makul sürelerde cevap verse GittiGidiyor..

  Cevapla
  • nasıl iletişim kuracagız .bu gıttıgıdıyora.satilan mallar defulu çıkıyorsa kımı kıme şıkayet edcegız.insan bır iletışım agı korar müşterı memnuyetı ön planda tutar.çoçuga gıtar alsım defulu çıktı.bu bana ders olsun bır daha alış yapmıyacagım bu sıteden .saygılar

   Cevapla
 2. Hiç iyi bulmadım. Ebay’daki gibi, sadece gittigidiyor yazısını renklendirselerdi daha iyi olurdu.

  Cevapla
 3. Emre Akgün |

  2013 te %80 büyüme mi? Rakama bak ..!!

  Cevapla
 4. Yalnız logo Google Fotoğraflar uygulamasının aynısı olmuş. Talihsizlik!

  Cevapla
 5. Reklamı beğendim ancak müzik başarısız. Çok daha etkili bir çalışma olabilirdi.

  Cevapla
 6. alicihan tüfekçi |

  reklam iyide. Eski logo daha iyiydi sanki.

  Cevapla
 7. Yeni logonun yazı kısmı olmamış bence. Ayrıca %80 büyüme biraz sallama olmuş bence. Bir kere eski popülerliğini kaybetti. Rekabet arttı. Yeni logo ve reklam çırpınma ve yeniden ayağa kalkma hamlesidir.

  Cevapla
 8. Logo gayet başarılı. Microsfot’unda logo değişiminde yine aynı tepkiler olmuştu fakat insanlar şu anda çok daha hoş buluyor.

  2013 büyümelerini 2014 ‘de de devam etmesini isteriz.

  Cevapla
 9. faviconu da değiştirsinler.logoyu beğenmedim.logo sitede çok ama çok cılız zayıf soluk duruyor.boyutlandırmasında problem var sanırım net değil gibi.

  Cevapla
 10. Nedense fazla anımsatıyor..

  http://bit.ly/1gpFr9T

  Cevapla
 11. çok güzel olmuş,önceki logo (tepegöz)çok kötüydü

  Cevapla
 12. “Bir ebay şirketidir” cümlesini özellikle de “şirketidir” kelimesini binbir zorlukla okuyan tek kişi ben miyim acaba? Ekran çözünürlüğüne göre bozukluk gösteriyor olabilir mi?

  Cevapla
 13. Ayda ortalama 750 bin ürün çok değilmi biraz. Ürün fiyat karşılaştırması yaptığımda gittigidiyor’un herhangi bir cazibesini göremiyorum.

  Cevapla
 14. Reklam güzel olmuş. Logo için aynısını diyemeyeceğim..

  Cevapla
 15. Aynı logoyu Google ‘da kullanıyormuş. Android işletim sistemine sahip telefonlarda, Fotoğraflar bölümünde de aynı logo kullanılıyor. Sizce de tesadüf mü? Bir şeyi temsil ediyor olabilir.

  Cevapla
 16. google fotoğraflar logosuna çok benzer bence

  bakınız : http://www.e-dishekimi.com/images/gg.jpg

  Cevapla
 17. Gittigidiyorun hiç cezbedici yanı yok bu büyüme insanların daha fazla internetten alışveriş yapmasıyla ilgilidir yoksa pek çok internet sitesi gittigidiyordan daha ucuz ve kaliteli ürünler sunmakta.

  Cevapla
 18. Çırpınıyor, ama nafile…

  Cevapla
 19. GG nin %80 değil en azz %20 kücüldü. 3 yıldır ben ve arkadaşlarımız satış yapıyoruz. eskiden günde 3-4 ürün satarken şimdi haftalık 1-2 e düştü… Ürün satışı değil soru soran bile kalmadı… GG artık bitti ve biz 3 aydır dükkanı kapattık…

  Cevapla
 20. iyi iyi sonunda subliminal i bıraktı sonunda. Tek Göz Falan 🙂

  Cevapla
 21. halil akman |

  gününde teslimat yapamayan kargonuzu gözden geçirin işinize sekte olmasın.

  Cevapla
 22. benim ünite gelmedi nasıl ulaşabilirim

  Cevapla
 23. Bayram dolayısiyle kargolarda aksaklıklar oldu,ürünler elime geçmeden para satıcılara aktarıldı.Hala da elime geçmiş değil.Artık sizden alış veriş etmeyi bırakıyorum.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın