İyzico, kredi kartı saklama özelliğini duyurdu

İyzico Türkiye'de kurulan bir ödeme sistemleri yönetim platformu. Sayılarının artmasıyla daha karmaşık hale gelen ödeme sistemlerini tek bir platformda birleştiriyor.

İyzico Türkiye'de kurulan bir ödeme sistemleri yönetim platformu. Sayılarının artmasıyla daha karmaşık hale gelen ödeme sistemlerini tek bir platformda birleştirip, tek bir bağlantı üzerinden (API) e-ticaret şirketlerine sunuyor.

2013 yılında 2 bin 500'den fazla üye işyerine ulaşan iyzico, online alışveriş yapmayı Facebook’un "Beğen” butonuna basmak kadar kolay olması gerektiğini düşünerek kredi kartı saklama özelliğini duyurdu.

Güvenlik, kolaylık ve verimlilik hedefleriyle çalışan iyzico'nun en yeni hizmetlerinden biri kredi kartı saklama hizmeti. Vaadi, iyzico altyapısı kullanan e-ticaret şirketleri, son kullanıcılarına tek tuşla ödeme kolaylığı sağlaması. PCI-DSS güvenceli sistem token oluşturma mantığıyla çalışıyor. 

iyzico-tek-tikla-odemeYani iyzico üye iş yeri kullanıcılarının kişisel ve kredi kartı bilgilerini saklayarak, müşterilerin her alışverişinde bilgilerini yeniden ve yeniden girmesini engellemiş oluyor. Abonelik sistemiyle entegre çalışan iyzico, kullanıcıların birden fazla kredi kartı tanımlayabilmesine izin veriyor. Böylelikle üye iş yerleri için, online alışverişlerde müşterilerin en çok karar değiştirdiği, kişisel bilgilerini girmekten vazgeçme ve alışverişi iptal etme (drop out) sorunu ortadan kalkmış oluyor.

Amerika'da kurulan ve hızla yaygınlaşan ödeme sistemleri işlemcisi Stripe'ı bilen okuyucularımız için iyzico'nun çalışma prensibini anlamak zor olmayacak. iyzico'nun  geliştiricilere sunduğu kopyala & yapıştır uygulaması, Stripe'ın da kullandığı yenilikçi bir yaklaşım. iyzico bununla birlikte yazılım bilmeyen müşterileri için açık kaynaklı bazlı altyapılar (magento, opencart, wcommerce vb.) için ücretsiz modüller sunuyor. Şirketin yaklaşık 25 tane kapalı kod altyapı sağlayıcı ile entegrasyonu var.

İyzico, 2012 yılında, Barbaros Özbugutu ve Tahsin Isin tarafından kurulan İyzi Payments'ın yenilikçi çözümlerinden biri. İyzico Nisan 2013'te Türkiye'de faaliyete başladı. İkilinin deneyimi, vizyonu ve global ilişkileri sayesinde, İyzi Payments, Türkiye'nin Stripe'ı olmak konusunda yatırımcıları ikna etmiş görünüyor. Şirket şimdiye kadar 2.5 milyon TL yatırım almıştı.

İyzico'nun bu yıl üye işyerleri için taksitlendirme özelliğini, çok daha kolay ve anlaşılır olarak sunmayı planlıyor. "Böylece müşterilerimiz, sundukları ödeme sistemleri çatısı altında yeni alternatiflere sahip olabilecekler" diyor Özbugutu ve ekliyor: "Sektöre girerken müşterilerimize söz verdiğimiz üzere kaliteli, güvenli ve özverili çalışma anlayışını hiç bozmadan yolumuza devam etmek. Bu da her geçen gün bize yeni müşteriler kazandırmaya devam edecek." Özbugutu ve Isin Türkiye'de mobil ödeme sistemlerinin büyüme potansiyeline inanıyor ve bundan çok şey bekliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.