iyzi Payments, iki farklı yabancı yatırımcıdan toplam 2.5 milyon TL yatırım aldı
Yatırım

iyzi Payments, iki farklı yabancı yatırımcıdan toplam 2.5 milyon TL yatırım aldı

Kısa süre önce Türkiye'de hizmete başlayan iyzico, bugün 2.5 milyon TL'lik bir yatırım aldığını açıkladı. iyzico isimli ürünüyle e-ticaret sitelerine yönelik bir ödeme sistemi olarak pazarda kendini konumlayan iyzi Payments, yabancı bir grup yatırımcıdan yatırım almayı başardı.

Toplam 2.5 milyon TL'lik (1.4 milyon dolar) Seri A turunda, SpeedInvest ve Akakce.com'a geçtiğimiz aylarda yatırım yapan Netprice'ın yan kuruluşu Beenos Asia yer alıyor.

Kuruluşunun ardından sadece birkaç ay geçen iyzi Payments, 100 kullanıcıyla yapılması planlanan test sürecinde 500'ün üzerinde başvuru almış.

Yatırımla ilgili açıklamada bulunan iyzi Payments kurucu ortağı ve CEO'su Barbaros Özbugutu, ödeme ve e-ticaret deneyimine sahip yatırımcılarla çalışacakları için şanslı olduklarını dile getiriyor.  Barbaros Özbugutu, şu anda 10 kişilik bir ekibe sahip olan iyzi Payments'ın yıl sonuna kadar 20 kişiye çıkacağını ve iyzico Plus ve iyzico Premium ürünlerini de daha hızlı bir şekilde tamamlamayı hedeflediklerini belirtiyor.

Dijital Ödeme girişimleri ilgi çekiyor

Özellikle son beş yılda e-ticaret alanında ülkemizde çok hızlı bir büyüme gerçekleşti. Bu büyümeye paralel olarak ödeme sistemleri konusunda da son iki yılda yeni girişimler birbiri ardına ortaya çıkmış, yatırımlar ve satın almalar olmuştu. 2012 Aralık'ta düzenlediğimiz Webrazzi Ödeme Sistemleri konferansında dijital finans alanının nasıl bir büyüklüğe ulaştığını net olarak görme şansımız olmuştu.

Ödeme sistemleri tarafında Türkiye pazarının yeni bir oyuncusunun bu boyutta bir yatırım alabilmesi sektörel anlamda tabii ki çok sevindirici bir gelişme. iyzi Payments'ın nasıl bir ivme yakalayacağını önümüzdeki aylarda göreceğiz. Girişim hakkında detaylara ilk yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (6)
 1. Sondaki i yerine başta v olsaymış daha iyiymiş :)

  viyz daha sempatik duruyor

  Ayrıca domainden köşe olma ihtimalimde söz konusu olurdu .

 2. Güzel bir sistem gerçekten. Başarılılar diliyorum...

  Bu sistem, şirketi olmayanlar, kişisel kullanım için de geçerli mi acaba!

  1. İyzico İyzico

   Merhabalar,

   Kişisel kullanım düşünülemez. Sistem e-ticaret alanında küçük ve ortaboy ticari faaliyetlerde bulunan şirketler için geliştirilmiştir. Sistemi kullanabilmek için en azından şahıs şirketi sahibi olmalısınız.

   İlginizden dolayı teşekkürlerimizi iletiyoruz.

   1. Sami Eymur Sami Eymur

    Çok ilgili ve usanmadan, bıkmadan sizlere destek vermeye ve yardımcı olmak için ellerinden gelen tüm gayreti gösteren Pozitif insanların olduğu bir firma. Daha çok büyüyeceklerine inancım sonsuz.. İnşallah yazdan sonra sizlerle çalışmaya başlayacak olmakta bizim için güzel bir başlangıç olacaktır. Yolunuz açık olsun

 3. Muratali Muratali

  sistem hakkında detaylı bilgi için; www.iyzico.com adresini ziyaret edebilirsiniz...

 4. merhabalar, iyzico ile ilgili detaylı bilgi almak için www.iyzico.com'u ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca sorularınızı [email protected] adresine iletebilirsiniz. İyi günler...