indir.com'dan Mobil Uygulama Yarışması

Daha önce mobil için 2013 infografiğini hazırlayan indir.com mobil odağını sürdürerek uygulama yarışması düzenliyor. indir.com mobil uygulama ödülleri adı verilen yarışma 2014 yılı başından itibaren Google Play veya App Store’da yayınlanmış uygulamaların geliştiricilerine para ödüllerinin yanında çeşitli hediyeler veriyor.

Ekosistemin gelişmesine katkı sağlayacak yarışmaya ilgilenenler 15 Nisan tarihine kadar bireysel veya en fazla 3 kişilik ekipler halinde katılabiliyorlar. Kullanılabilirlik, fonksiyonellik, yaratıcılık ve özgünlük kriterlerine göre değerlendirmenin yapılacağı yarışmada katılımcılar iki aşamadan geçecekler.

İlk önce halk oylamasıyla ön eleme çıkacak katılımcılar sonrasında birbirinden aralarında Ersan Özer, M.Serdar Kuzuloğlu, gibi ekosistemin yakından tanıdığı jüri üyeleri tarafından değerlendirilecek. 15 Nisan'da sona erecek başvuru sürecinde Mayıs ayında ilk 3’e giren uygulamalar belirleniyor. Ödül töreniyse 16-17 Mayıs tarihinde ODTÜ'de düzenlenen Android Geliştirici Günleri yapılacak.

indir-com-oduller

Yarışmadaki ödüllere bakacak olursak yarışmanın birincisine her sponsordan bir hediye veriliyor diyebiliriz. Birinci 4 bin TL'nin haricinde, 1 hafta San Fransisco tatili, TEB’den 1 yıllık kira bedelsiz ofis tahsisi, Reklamstore'dan 3.000 TL'lik reklam, Camekan'dan 2.000 TL'lik Google Adwords reklamı, Reknova'dan uygulamanın sitesi için 1 yıllık seo hizmeti, Userspots'tan UX Testleri için 10 saatlik laboratuvar kullanımı, indir.com'dan 1 yıl uygulamanın tanıtımına sahip olacak.

İkinci ve üçüncüye de ayrı ayrı hediyeler veren yarışmaya başvuru yapmak isteyenler buradan başvurularını gerçekleştirebilirler.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.